Na temat nieruchomości – kobidz.org.pl

Nieruchomości – przykłady i dobre rady

‘Ciekawostki o nieruchomościach’

Warto kupować mieszkanie od dewelopera, trzeba jednak wiedzieć, jak wszystko zorganizować, aby nie było przyszłych problemów

Marzymy o swoim pierwszym lokum, zdecydowaliśmy się na dewelopera. Miejmy na uwadze, że nim zawrzemy z nim umowę najlepiej zainwestować, aby tego typu transakcja przebiegła normalnie. Szczególnie, że dość często takie mieszkania kupujemy jeszcze jak są budowane, a tym bardziej za środki pieniężne pożyczone od banku.
Początkowo należy dopilnować, żeby jak największa liczba wspólnych ustaleń znalazło się w umowie deweloperskiej.

Jeżeli kupić mieszkanie w stolicy, to tylko na Bemowie!

Jeśli już planować zakupić lokum na terenie stolicy Polski, czyli oczywiście w Warszawie, w szczególności warto wziąć pod uwagę dzielnicę Bemowo. Być może nie kojarzy się ona ludziom tak elegancko jak przykładowo nowe osiedla mieszkaniowe stawiane na Mokotowie, lecz fakty są takie, iż ciężko na akurat dzisiaj o sympatyczniejsze miejsce w Wawie, niż właśnie Bemowo. Naturalnie chodzi o tych ludzi, którzy generalnie nie chcą za bardzo przepłacać za własne gniazdko – wiadomo, że nieruchomości w naszej stolicy są w sumie droższe, aniżeli nierzadko mieszkanka w Monachium albo jakimś brytyjskim mieście. Chociaż i tak akurat dla typowego Europejczyka ceny warszawskich nieruchomości nie są aż takie wysokie…

Poręczne oraz wyborne serwisy bram w Warszawie, proponujące zakup bram segmentowych

Przy budowie domu trzeba zainwestować w doskonałe miejsce do trzymania samochodu takie jak zabudowany garaż. Współcześnie jest to najlepsza ochrona dla auta, dzięki której pojazd jest nie tylko mniej narażony na czynniki pogodowe, ale również na niechcianych włamywaczy. Szczególnie ważna jest trafnie dopasowana brama, która stanie skuteczną oraz komfortową ochroną. W dobie dzisiejszych czasów na rynku jest bardzo duża liczba serwisów, w których nie tylko można naprawić, ale również nabyć trafną dla siebie bramę.

Hipoteczna renta – co należy robić, ażeby nie stracić na dożywociu

Na polskim rynku oferowany bywa produkt pod nazwą „dożywotnia hipoteczna renta” (lub podobną), skierowany do seniorów – właścicieli posiadłości. Niesie on jednak za sobą nie wyłącznie korzyści, ale i niebezpieczeństwo.
Budowa umowy o dożywotnią rentę hipoteczną, która dostępna jest w propozycji wielu spółek, oparta jest na przepisach kodeksu cywilnego o dożywociu i (w zależności od oferty) rencie.