Na temat nieruchomości – kobidz.org.pl

Nieruchomości – przykłady i dobre rady

‘Ciekawostki o nieruchomościach’

Hipoteczna renta – co należy robić, ażeby nie stracić na dożywociu

Na krajowym rynku oferowany jest produkt pod nazwą „dożywotnia hipoteczna renta” (lub pokrewną), zorientowany na seniorów – właścicieli posiadłości. Niesie on jednakże za sobą nie jedynie korzyści, ale również ryzyko.
Budowa umowy o dożywotnią rentę hipoteczną, jaka dostępna jest w ofercie wielu spółek, oparta została na rozporządzeniach przepisu cywilnego o dożywociu oraz (w zależności od oferty) rencie.

Uprawnienia zawodowe rzeczoznawcy majątkowego

Rzeczoznawca nieruchomości to postać, jaka posiada uprawnienia w obszarze szacowania wartości przeróżnego typu nieruchomości. Aby pracować jako rzeczoznawca majątkowy należy mieć nie wyłącznie odpowiednie wyedukowanie, lecz też wyborne kwalifikacje. W zawodzie tym znacząca jest uczciwość, rzetelność oraz dokładność. Rzeczoznawca musi być także osobą godną zaufania. Jest to fach niezmiernie odpowiedzialny, warto o tym pamiętać, albowiem rzeczoznawca posiada wiele istotnych obowiązków zawodowych.

Czy opłacalne jest nabyć posesję od dewelopera?

Jeżeli teraz poszukujesz mieszkania, które chciałbyś kupić, wówczas na pewno powinieneś skrupulatnie przeglądać wszystkie oferty. Jeżeli mieszkasz w wielkim mieście, na przykład w Krakowie, wówczas kategorycznie powinieneś zastanowić się nad tym, w jakiej części miasta powinno znajdować się Twoje wymarzone mieszkanie.