Na temat nieruchomości – kobidz.org.pl

Nieruchomości – przykłady i dobre rady

Uprawnienia zawodowe rzeczoznawcy majątkowego

Rzeczoznawca nieruchomości to jednostka, która posiada uprawnienia w zakresie szacowania wartości przeróżnego typu nieruchomości. By pracować jako rzeczoznawca majątkowy powinno się mieć nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale również należyte kwalifikacje. W zawodzie tym ważna jest uczciwość, solidność oraz dokładność. Rzeczoznawca musi być także osobą godną zaufania. Jest to zawód niezwykle odpowiedzialny, pożądane byłoby o tym pamiętać, gdyż rzeczoznawca ma dużo ważnych obowiązków zawodowych.

nieruchomości

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Jeżeli chodzi o wykształcenie to postać chcąca pracować w tym zawodzie powinna mieć wykształcenie wyższe (magisterskie). Ważne jest również ukończenie studiów podyplomowych powiązanych z oceną nieruchomości. Żeby pracować jako rzeczoznawca należy odbyć co najmniej półroczną praktykę zawodową. Potrzebne jest również zdanie egzaminu. Na pewno więc przygotowywanie do fachu rzeczoznawcy majątkowego jest długie i wymaga sporo pracy i zaangażowania. Wskazane jest o tym pamiętać jeśli intryguje nas ten fach oraz pragniemy przyjąć właśnie tę drogę zawodową.

Rzeczoznawca nieruchomości ma niemało uprawnień zawodowych. Między innymi zdoła on oceniać wartość rozmaitego rodzaju nieruchomości, i także urządzeń i maszyn, które są ściśle związane z tą aktywnością. Rzeczoznawca majątkowy ma prawo definiować wartość szkód powiązanych z

nieruchomości

Autor: Internorm
Źródło: Internorm

nieruchomością lub części składowych oraz nakładów, jakie jej dotyczą. (Zobacz również: Wejdź – Izabela Machate – wyceny nieruchomości

Taką wycenę posiadłości sporządza się w formie operatu szacunkowego, w formie pisemnej. Rzeczoznawca definiuje wartość rynkową posiadłości, wartość katastrofalną nieruchomości albo wartości dla potrzeb inwestora. Jeśli chodzi o obowiązki oraz prawa, których musi przestrzegać rzeczoznawca majątkowy to musi on działać wiernie z normami prawa, z Kodeksem Etyki Zawodowej, i także z obowiązującymi standardami – Dodatkowo osoba taka z pewnością musi być niezależna i obiektywna. Dodatkowo musi zachować wyjątkową staranność w toku wykonywania swojej pracy.

Tags:

About

View all posts by