Na temat nieruchomości – kobidz.org.pl

Nieruchomości – przykłady i dobre rady

Umowa przedwstępna zakupu mieszkania to rzecz święta

Umowa to rzecz święta. I nawet w takim kraju jak Polska – czyli no państwie, w którym jakby nie patrzeć prawo nie zawsze działa odpowiednio. Chociaż i tak nie narzekajmy na prawo budowlane w naszym kraju, bo w porównaniu z innymi krajami, jest całkiem w porządku. Tak czy siak trzeba równać do najlepszych, ale to już temat na inne rozważania. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę, nadal mówimy o kwestiach prawnych, jeżeli w grę wchodzi chęć zakupu mieszkania? Mowa w tym momencie naturalnie o zakupie całkowicie nowego mieszkania, od jednego z polskich deweloperów, których w ostatnim czasie rozmnożyło się w naszym kraju. Bardzo dobrze, że w ogóle stać nas na kupno mieszkania, bo jakby nie patrzeć znaczna część polskiego społeczeństwa jest skazana na mieszkanie z rodziną lub wynajmowanie lokum, co generalnie nie jest przesadnie komfortowo. Kolejny raz zbaczamy z głównego tematu: a przecież chodzi o to, aby coś podpowiedzieć sensownego zainteresowanym zakupem mieszkanka…
kobidz_art2
Cóż, pamiętajmy o umowie przedwstępnej zakupu mieszkania. W niej właśnie zostają umieszczone wszelkie postulaty – nasze i sprzedawcy. Czyli w naszym przypadku wielce istotny jest czas zrealizowania inwestycji budowlanej. Mamy święte prawo żądać bonifikaty finansowej jeżeli z jakiegoś powodu będziemy mieli możliwość wprowadzić się do swojego nowego mieszkania w późniejszym terminie. Zwróćmy również większą uwagę na to, że jakby nie patrzeć to sytuacja jest taka, iż co prawda wiemy o tym, że mamy sporo praw konsumenckich, ale później całkowicie nie potrafimy z nich skorzystać. Może chodzi o to, iż w dalszym ciągu usługi prawnicze nie są powszechną usługą? Bądź co bądź Polska to nie USA, czyli jedyna światowa potęga, w której to niemalże każdy człowiek posiada własnego prawnika. Dobrze jest być prawnikiem w Stanach Zjednoczonych, nieprawdaż? Umowa przedwstępna zakupu mieszkania nie powinna zawierać żadnych kruczków prawnych, bo potem nawet średni prawnik może ją w łatwy sposób obalić.

kobidz_art5A co jeżeli sprzedajemy mieszkanie i po prostu nie wiemy skąd w ogóle wziąć umowę? Wizyta w kancelarii prawnej wydaje się najbardziej rozsądnym rozwiązaniem, chociaż wiadoma kwestia, że skoro nie zarabiamy tyle co Amerykanie, to automatycznie mamy mniej pieniędzy od nich na usługi nawet podrzędnych prawników. Na całe szczęście umowę przedwstępną zakupu mieszkania bez żadnego problemu możemy znaleźć w Internecie. Chociaż uważajmy na te umowy, bo nie zawsze są one sensownie przygotowane, nie zawsze są w ogóle legalne.

Tags:

About

View all posts by