I hartowane, i to zwyczajne szkło bywa wykorzystywane nie tylko do dekorowania domowych wnętrz, lecz także do ich wyposażania

Gdy na początku zeszłego stulecia Żeromski w swojej powieści kreślił wizję szklanych domów, to wcale nie sądził, że jego pomysł 100 lat później może się urzeczywistnić. Rzecz jasna obiekty wykonane w całości z tego surowca byłyby mało funkcjonalne, ale pojedyncze ściany bądź niektóre elementy, np. schody, bywają obecnie umieszczane w projektach współczesnych domach. O ile w powieści szkło jest znakiem ulotności, to szkło hartowane w XXI-wiecznym i stylowym budownictwie bywa twarde niczym stal.

Continue reading

Dobór odpowiednich schodów – czyli w jaki sposób sprawnie wykończyć dom

Dobórwłaściwych schodów jest niezwykle istotnym elementem wykończenia domu, ponieważ jest on inwestycją na długie lata. Chcąc dobrać schody adekwatnie do indywidualnych potrzeb warto zastanowić się zwłaszcza nad funkcjonalnością schodów, a co za tym idzie, także nad materiałem, z którego mają być one wykonane. Jak się okazuje idealnym rozwiązaniem dla wielu osób są aktualnie schody jesionowe, ponieważ pozwalają one uzyskać zarówno bardzo stylowy efekt, jak i wyróżniają się doskonałą wytrzymałościąna czynniki mechaniczne.

Continue reading

Stylowe schody kręcone idealne do współczesnych aranżacji

Niezbędnym elementem domu piętrowego są oczywiście schody, bez jakich raczej niełatwo byłoby nam dostać się na drugie piętro. Schody są niezmiernie ważne w całym domu, niemniej jednak oprócz funkcjonalności, należałoby zadbać również o ich ciekawy, niepowtarzalny oraz modny design. Schody w domu zdołają być też atrakcyjną ozdobą, która nada całej aranżacji wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru.

Continue reading