Na temat nieruchomości – kobidz.org.pl

Nieruchomości – przykłady i dobre rady

Rady na temat wykorzystania piasku kwarcowego

  • Home
  • Uncategorized
  • Rady na temat wykorzystania piasku kwarcowego
Tłucznie samoistne odgrywają bardzo ważną funkcję w specjalności budowlanej. To od nich zależy bowiem stan tynków, betonów bądź elewacji, bo właśnie do ich zrobienia są wykorzystywane piaski i żwiry kwarcowe. Po odpowiedniej obróbce są stosowane w rozmaitych produktach chemii budowlanej.

piasek

Autor: Pedro Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Kwarcowe kruszywo naturalne potrzebne jest przy produkcji klejów, mas szpachlowych, suchych zapraw, żywicznych układów posadzkowych, a także wyrabiania polimerobetonu. Kruszywa kwarcowe są doskonalone w procesie produkcji. Są poddawane kilka razowemu przepłukiwaniu i schnięciu, a potem frakcjonowaniu. Dzięki krągłemu kształtowi ziaren i wielkiej składu kwarcu, kruszywo to jest bezkonkurencyjne w budowlance. Poprzez różną wielkość ziaren piasku i żwiru kwarcowego, jest możliwość zrealizować niezwykle wyszukane projekty. Zarówno piasek kwarcowy jak i żwir kwarcowy czy żwir suszony są nadzwyczaj twarde i wytrzymałe na szlifowanie. Świetnym przedsięwzięciem jest zastosowanie go do tynków zewnętrznych, albowiem jest wytrzymały na zmienne warunki pogodowe. To oczywiście ta trwałość gwarantuje wdrożenie go nie tylko w środku, lecz i na zewnątrz budynku. Dzięki twardości kwarcu, tynki takie jest możliwość kłaść także tam, gdzie są duże obciążania. Tynk z zastosowanym piaskiem kwarcowym, gwarantuje zarówno ozdobę ściany jak i jej osłonę. Do kupienia jest też farbowane kruszywo kwarcowe i znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach między innymi w produkcji zlewozmywaków, blatów, parapetów, tynków mozaikowych w dekorowaniu.

kamienie

Autor: *Light Painting*
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki najnowocześniejszej i profesjonalnej technologii tworzenia barwione kruszywa kwarcowe znamionują bardzo duże wyróżniki techniczne, jakościowe i ładne.

Wykorzystanie pieczołowicie wybranych pigmentów ręczy wielką odporność na promieniowanie UV, stabilność odcienia także jego unikalną osłonkę. Kruszywo kwarcowe zaprojektowane specjalnie do stosowania w otwartych posadzkach kamiennych. Odpowiednie do tworzenia obficie ozdabianych kamiennych dywanów wszędzie tam, gdzie obowiązują ścisłe wymogi estetyczne.

Tags:

About

View all posts by