Na temat nieruchomości – kobidz.org.pl

Nieruchomości – przykłady i dobre rady

Odstępne za mieszkanie, czy warto?

Wiele osób, które mają problemy lokalowe, tzn. nie posiadają własnego mieszkania lub posiadają je, ale z jakichś powodów nie mogą w nim mieszkać, decyduje się na mieszkanie za odstępne. I trzeba w jednoznaczny sposób przyznać, że to pod bardzo wieloma względami coś fantastycznego. Co jak co, ale wcale nie jest powiedziane, że mieszkanie za odstępne zawsze jest jakimś szwindlem. Utarło się myśleć, iż mieszkanie w typowej polskiej kamienicy jest do niczego, lecz jeżeli dobrze poszukamy, z całą pewnością będziemy bardzo zadowolonymi ludźmi. Co jak co, ale można śmiało powiedzieć, że skoro na poważnie podchodzimy do tematu swojego życia, powinniśmy czytać teksty poradnikowe, dzięki to którym znalezienie odpowiedzi na zapytania związane z odstępnym za mieszkanie nie powinno stanowić większego kłopotu.

syrenprop2Bardzo dobra informacja jest taka, iż w niemalże każdym przypadku mamy pełne prawo zakładać, że będziemy mogli korzystać z tego mieszkania przez bardzo długi okres czasu. A co najważniejsze, wcale nie będzie tak, że pewnego dnia zauważymy, iż koszt miesięczny czynszu bardzo mocno poszedł do góry. To wyraźnie pokazuje, że jeżeli nie chcielibyśmy wynajmować typowego mieszkania, a do tego mamy trochę pieniędzy na odstępne, jak najbardziej powinniśmy doceniać tego typu rozwiązanie. Szczególnie, iż jest coś jeszcze bardzo ważnego do zakomunikowania: załatwienie wszelkich formalności jest bardzo proste. Co jak co, ale raczej nikt z nas nie powinien mieć najmniejszego problemu z tym, aby właśnie załatwić sprawę z określonym człowiekiem. A gdzie w ogóle znaleźć kogoś kto jest zainteresowany odstąpieniem nam mieszkania?

Bardzo cieszy to, że i z tym wszyscy zainteresowani odstępnym nie powinni mieć najmniejszego kłopotu. Co jak co, ale przecież wszelkie ogłoszenia dot. mieszkań za odstępne możemy znaleźć przez Internet. W serwisach ogłoszeniowych, Gumtree czy Olx (Tablica), codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia. Zachowajmy minimum ostrożności, nie bądźmy naiwni, a przynajmniej starajmy się tacy być, a zapewne będziemy pod każdym względem wielce zadowolonymi ludźmi. Kto wie, może za kilka dni wreszcie wprowadzimy się do mieszkania, które niby nie będzie naszą własnością, nie przepiszemy go komuś w testamencie, ale przynajmniej będziemy mieli meldunek i dach nad głową. Dopóki dopóty nie będziemy nikomu zalegali z czynszem i opłatami, z całą pewnością będziemy mogli sobie mieszkać. No i bardzo fajna to propozycja, czyż nie jest tak właśnie?

Tags:

About

View all posts by