Na temat nieruchomości – kobidz.org.pl

Nieruchomości – przykłady i dobre rady

nieruchomość’

Uprawnienia zawodowe rzeczoznawcy majątkowego

Rzeczoznawca nieruchomości to postać, jaka posiada uprawnienia w aspekcie szacowania wartości różnorodnego rodzaju posiadłości. Żeby pracować jako rzeczoznawca majątkowy trzeba posiadać nie tylko dobre wykształcenie, ale też dobre kwalifikacje. W zawodzie tym znacząca jest uczciwość, solidność oraz pracowitość. Rzeczoznawca musi być również osobą godną zaufania. Jest to fach niezmiernie odpowiedzialny, wskazane jest o tym pamiętać, albowiem rzeczoznawca ma mnogość ważnych obowiązków zawodowych.

Dofinansowania do mieszkań

W chwili obecnej na rynku związanym z nieruchomościami zrobiła się całkiem spora konkurencja. Otóż sprzedających jest zdecydowanie więcej niż chętnych. Dlatego w pierwszej kolejności sprzedawane są mieszkania nowe, prosto od dewelopera. A dopiero później swoją popularnością cieszą się nieruchomości z tak zwanego rynku wtórnego. W tej chwili jeszcze powstały pewne programy dofinansowujące osoby, które kupują nieruchomości z pierwszego rynku. Do nich zaliczają się przede wszystkim projekty takie jak Mieszkania dla Młodych.

Sprzedajemy nasze mieszkanie

Jeśli będziemy chcieli sprzedać swoje mieszkanie, to w pierwszej chwili nasuwa nam się myśl, żeby zamieścić ogłoszenie w lokalnych mediach, takich jak gazeta lub lokalny serwis informacyjny w Internecie. Rzeczywiście jest to dobry pomysł, ale jednak nie powinniśmy się skupiać wyłącznie na tym. Ponieważ takich osób, które chcą sprzedać mieszkanie jest naprawdę bardzo dużo. Zatem warto pomyśleć jakimi jeszcze kanałami można dotrzeć do swoich klientów. Z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie chociażby zawarcie umowy z agentem nieruchomości. Takie wyjście będzie miało swoje plusy i minusy. Po pierwsze do plusów zalicza się niejako zrzucenie odpowiedzialności za sprzedaż swojego mieszkania.