Na temat nieruchomości – kobidz.org.pl

Nieruchomości – przykłady i dobre rady

Mieszkanie spółdzielcze czy hipoteczne?

Artykuł dotyczący formy własności mieszkania: czyli kwestia ta interesuje sporą ilość Polaków. Bądź co bądź nie widać jakoś końca sporego popytu na nowe mieszkania. Niby są one drogie, a siła nabywcza przeciętnego Polaka do dużych nie należy, ale jakoś jednak niektórych stać na własne m2 czy m3. Inna kwestia jest taka, że wiele osób niestety nie może sobie na to pozwolić, lecz nie ma większego sensu rozmawiać teraz na ten temat. Zastanówmy się raczej nad tym, które rozwiązanie jest odpowiedniejsze: mieszkanie spółdzielcze czy hipoteczne? Oto jest pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć w tych dwóch jakże niewielkich akapitach…
rental1
To jest czysto subiektywna opinia, niech nikt kto kupuje mieszkanie nie kieruje się tylko i wyłącznie takową: bez żadnego cienia wątpliwości przydałoby się zadbać o to, aby wybrać lepszą opcją, czyli wybrać mieszkanie hipoteczne. Mimo wszystko jest to pod wieloma względami lepsza opcja, chociaż wiadoma kwestia, że niektórzy mają prawo mieć zgoła odmienne zdanie. Cóż, zwróćmy uwagę mimo wszystko na to, iż jeżeli mamy mieszkanie hipoteczne, to zaoszczędzamy sporo pieniędzy. Poza tym, wszelakie formalności są o wiele mniej denerwujące. Nikt z nas nie przepada za formalnościami, tą jakże denerwującą biurokracją, to zapewne coś oczywistego dla każdego myślącego Polaka.

Oczywiście jeżeli zignorować kwestie finansowe i ugiąć się polskiej biurokracji, to nie ma większej różnicy pomiędzy mieszkaniem spółdzielczym a hipotecznym. Co jak co, ale w obu przypadkach tak czy siak jesteśmy prawowitymi właścicielami nieruchomości, zatem to nie jest tak, że któraś z nich w jakikolwiek sposób jest mniej bezpieczna. Co prawda w dzisiejszych czasach większość z nas bierze kredyt w banku, bez tego spełnienie marzenia o kupnie mieszkania nie jest czymś możliwym, ale można śmiało powiedzieć, że jeżeli w grę wchodzi generalne podejście do prawa nieruchomościowego, czymś sporo bardziej wskazanym jest wybór mieszkania hipotecznego. Jeżeli ktokolwiek z kupujących w tym momencie mieszkanie, a więc załatwiających również sprawy formalnościowe, będzie miał jakiekolwiek zapytania, czymś całkowicie sensownym wydaje się to, aby zadać pytanie autorowi tekstu. Jest to taki człowiek, który bardzo chętnie udziela zainteresowanym odpowiedzi na wszelakie zapytania dotyczące tego co jest bardziej wskazaną w danym przypadku opcją: mieszkanie spółdzielcze, a może jednak hipoteczne? Odpowiedzi udzielić trudno, ale jakąś mimo wszystko przydałoby się udzielić!

Tags:

About

View all posts by