Na temat nieruchomości – kobidz.org.pl

Nieruchomości – przykłady i dobre rady

Kupowanie mieszkania na rynku wtórnym

Zakup mieszkania, które ma już swoją historię nie we wszystkich przypadkach może przebiec sprawnie i szybko, ale nie obawiajmy się niczego. Jakby nie patrzeć w większości przypadków kupcy są zadowoleni. Mieszkania z rynku wtórnego mają sporo zalet, zatem wymieńmy je, a w dalszej części podajmy kilka szczegółów z nimi związanych. Na pewno istotne jest to, aby w żadnym razie nie wychodzić z tego założenia, że takie mieszkania są w kiepskim stanie technicznym. Wbrew pozorom to sytuacja jest taka, iż w wielu przypadkach nieco starsze mieszkanie jest nawet w lepszej kondycji, aniżeli nieruchomość z 2014 roku. Nie we wszystkich przypadkach obecni deweloperzy stawiają na jakość. Potem są poważne problemy, bo przecież kupiliśmy mieszkanie, wzięliśmy kredyt hipoteczny w banku, więc nie ma możliwości odwrotu.
cottage-160367_150
Gdy będziemy szukali mieszkania, szczególnie takiego zlokalizowanego w kamienicy mającej już swoje lata, bez żadnego cienia wątpliwości powinniśmy zwracać uwagę na rachunki i czynsz. Wielce realna możliwość jest taka, że to mieszkanie jest co prawda bardzo korzystne cenowo, ale cóż z tego, skoro potem będziemy przepłacali za utrzymanie? Inna kwestia jest taka, iż przecież takie mieszkanie może mieć lekko patologiczne sąsiedztwo – naturalnie nie można z góry oceniać kamienic, ale każdy kto zna katowickie czy łódzkie realia, doskonale wie o czym mowa. Co jeszcze warto przede wszystkim wiedzieć odnośnie mieszkań na rynku wtórnym?

Bez żadnego cienia wątpliwości powinniśmy umieć docenić to, że mieszkania na rynku wtórnym są w wielu przypadkach bardzo przecenione. Np. możemy kupić atrakcyjne mieszkanko w centrum sporego miasta, które jest sporo tańsze, aniżeli mogliśmy zakładać początkowo. Bardzo cieszy fakt, iż są takowe rozwiązania, ponieważ w dzisiejszych czasach mieszkania są bardzo drogie. W dzisiejszych czasach uskarżamy się na zbyt wysokie ceny mieszkań, zatem skoro jest takowa możliwość, nic tylko korzystać. Gdy szukamy mieszkania na rynku wtórnym, nie oszczędzajmy na prawnikach, notariuszach, raportach dzięki którym zostanie ukazany prawdziwy stan nieruchomości, którą zamierzamy kupić. Nie wydaje się, aby mieszkania z rynku wtórnego były sporo lepsze od tych z rynku pierwotnego, ale mimo wszystko można śmiało powiedzieć, że są one pod wieloma względami fantastyczne. Krótko podsumowując: powodzenia w poszukiwaniu takiej nieruchomości, która będzie służyła zapewne do końca trwania świata.

Tags:

About

View all posts by