Na temat nieruchomości – kobidz.org.pl

Nieruchomości – przykłady i dobre rady

Kupowanie mieszkania na rynku pierwotnym

Nowe mieszkanie? Czy jednak takie, które ma kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat? Opinie są podzielone, a do tego wbrew pozorom wcale nie jest tak, że w każdej sytuacji mieszkanie z rynku wtórnego jest tańsze, niźli to z pierwotnego. Mieszkania to nie samochody, których wartość z każdym rokiem spada. Jednakże akurat w tym tekście polećmy Polakom, zapewne w większości młodym, zakup mieszkania na rynku pierwotnym. Z jakich powodów to właśnie kupno mieszkania u dewelopera ma sens?
kobidz_art3
Choćby dlatego, że młode osiedla są najzwyczajniej w świecie ładniejsze. Może to nie jest reguła, ale wiele starszych osiedli nieco smuci swoim wyglądem – poza tym, gdy wprowadzamy się na nowe osiedle mieszkaniowe, w okolicy mamy generalnie młodych ludzi. To fajnie, ponieważ mieszkanie na typowym polskim osiedlu ma tę wadę, iż pełno tam emerytów czy podejrzanych typków. Nie chodzi o to, aby ich obrazić, ale mimo wszystko lepiej będziemy się dogadywali z ludźmi o podobnej sytuacji społecznej. To pewnie żadne zaskoczenie, że jeżeli tylko deweloper nie zawalił, będziemy zapewne bardzo zadowoleni ze standardu mieszkania. Mimo wszystko branża budowlana ciągle się rozwija, idzie do przodu w tak szybkim tempie, iż możemy czuć wielkie zadowolenie. Czymś niedopuszczalnym jest kupno mieszkania, które niemalże się rozpada…

Czyli postanowione – kupujemy całkowicie nowe mieszkanie. Na co zwrócić trzeba szczególną uwagę? Cóż, deweloperzy są bardzo różni: niektóre polskie firmy deweloperskie są jak najbardziej w porządku, ale niestety zdarzają się również nieuczciwe firmy. Niestety są zauważalne również bankructwa deweloperów, chociaż przynajmniej w teorii to jest taka sytuacja, że w przypadku bankructwa dewelopera nie tracimy pieniędzy. Szczególnie w większych polskich miastach, w których to działa większa liczba firm deweloperskich, wymienić można takie, które potrafią zadbać o standard mieszkań, ale są również takie, które odwalają fuszerkę. Może nie tak jak w znanym i lubianym serialu telewizyjnym o nazwie Alternatywy 4, ale mimo wszystko w dalszym ciągu nie możemy być pewni, iż zakupione przez nas mieszkanie będzie pod każdym względem fantastyczne. Gdy będziemy podpisywali umowę z deweloperem, dokładnie ją przeczytajmy, starajmy się również o to, aby płacić jak najmniejsze zaliczki. W przypadku jakiejkolwiek wpadki nie będziemy aż tak poszkodowani. No i naturalnie przy odbiorze mieszkania nie obawiajmy się nanosić poprawek, klient nasz pan. W XXI-wieku tak właśnie jest!

Tags:

About

View all posts by