MDM – państwowy plan z wsparciem na zakup własnego mieszkania

Zakup mieszkania naturalnie jest związane z sporym nakładem finansowym. Z reguły, by nabyć mieszkanie powinniśmy wziąć kredyt, aczkolwiek nawet w wypadku kredytu wypada posiadać chociaż 10 procent dofinansowania własnego. W przeciwnym przypadku nawet nie ma sensu starać się o kredyt, bowiem żaden bank nam go nie udzieli. Jeśli potrzebujemy nabyć mieszkanie, przykładowo za 200 tysięcy złotych, to wielkość 10cio procentowego dofinansowania wyniesie 20 tysięcy złotych.

Continue reading

Jak wytypować najlepszego inwestora budowlanego?

Zamierzając kupić nieruchomość, np. w postaci mieszkania, trzeba w głównym stopniu dobrać odpowiedniego dewelopera. Warto przekonać się, czy jest on zaufany i profesjonalny oraz czy zapewnia klientom fachową obsługę m.in. związaną z formalnościami i co może zaoferować poza samym mieszkaniem. Na szczęście jeżeli chodzi o inwestycje deweloperskie, Kraków ma dla nas rzeczywiście wiele interesujących propozycji.

Continue reading

Mieszkania do wynajęcia pruszków

Gdy rozpoczynamy poszukiwania czterech kątów do wynajęcia po pierwsze kierujemy się ceną. Wiadomo, że chcemy mieć sensowne warunki, ale nie chcemy płacić wielkich pieniędzy, bo w końcu to wynajmowane mieszkanie. Tak, więc najistotniejsza jest cena i standard. Później zaczynamy patrzeć również na lokalizację.

Continue reading

Pożyczka na szybko

Zbliżają się trudne miesiące dla naszego kraju. Nasza ojczyzna była zwykle omijana przez kryzys gospodarczy, lecz na nieszczęście dużo efektów bessy nie da się uniknąć. Banki modyfikują zasady dostania kredytu pieniężnego, osoby, które mają już jakieś długi raczej będą odprawiani z kwitkiem.

Continue reading

Na czym polega przygotowanie kosztorysu budowlanego? Czy możemy go stworzyć samemu?

Kosztorys budowlany to jeden z najistotniejszych dokumentów, które należy przygotować jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych. Dobrze przygotowany kosztorys pozwoli nam na wstępne zdefiniowanie kosztów inwestycyjnych, będzie faktycznie przydatny podczas zdobywania kredytów. Dokładną dokumentację można samodzielnie przygotować, albo skorzystać z darmowych pomocy, jak programy do kosztorysowania.

Continue reading

Nowe domy we Wrocławiu – interesujące oferty deweloperów

Dla mnóstwa osób kupno nieruchomości jest decyzją, jaka umożliwia im zacząć stabilne funkcjonowanie i założyć familię. Coraz nagminniej myślą o tym ludzie młodzi, jacy chcą jak najwcześniej rozpocząć mieszkać „na swoim”. Nie sposób ukryć, że łączy się to z wielkim wydatkiem, jaki pochłania większość naszego budżetu, pod warunkiem, że nie wymaga pobrania kredytu.

Continue reading

Dla wielu osób posiadanie własnego domu to spełnienie marzeń – dlatego dążą do jego spełnienia

Jeśli Twoje najważniejsze marzenie to posiadanie domu, to musisz uczynić wszystko, co w Twej mocy, żeby je ziścić. Pod koniec życia zazwyczaj żałujemy zmarnowanych szans i zaprzepaszczonych pragnień.
Jeżeli jesteśmy nadal młodzi i planujemy posiadanie rodziny, to trzeba pomyśleć o wybudowaniu swojego wyczekiwanego domu z ogrodem.

Continue reading

Co powinien zapewniać odbiorcom profesjonalny inwestor budowlany?

Jeśli planujesz kupić mieszkanie, należy mieć na uwadze takie kwestie jak jego umiejscowienie czy też standard. Gdy już to zrobisz, zobaczysz, że pod niemal wszystkimi względami korzystniej jest skorzystać z oferty zaproponowanej przez dewelopera.
Bardzo istotny jest jego odpowiedni wybór, ponieważ od tego jest zależny nie tylko standard wykonania prac budowlanych, ale także bezpieczeństwo naszych pieniędzy.

Continue reading

Nagle potrzeba gotówki i nie ma czasu dopilnować formalności? Pożyczka na sms jest twoim ratunkiem

Sytuacje, kiedy niespodziewanie potrzebuje się gotówki, potrafią zdarzać się dowolnego dnia. Ciężko jest przewidzieć, co czeka nas w bliskiej przyszłości, a niełatwe czasy nie pomagają w odkładaniu oszczędności. Niezapowiedziane zakupy, nagła choroba albo utrata pieniędzy – to wyjątkowo częste przyczyny decydowania się na pożyczki.

Continue reading

Plusy i minusy nowego mieszkania

Czy rzeczywiście zakup nowego mieszkania niesie ze sobą wyłącznie plusy? Niestety wiele reklam nie mówi o tym, jakich przeciwności będziemy spodziewali się przy zakupie mieszkania prosto od dewelopera. A wszystko przecież będzie zależeć od jego uczciwości. Tak naprawdę niezwykle rzadko zdarza się taka sytuacja, że osoby przelewające bardzo dużą ilość pieniędzy na konto dewelopera, nigdy więcej nie zobaczyła ani swoich pieniędzy, ani również mieszkania. Takie sytuacje jeśli się już zdarzą, są bardzo mocno nagłaśniane, a oszuści zwykle szybko zostają schwytani. Warto w takim razie korzystać wyłącznie ze sprawdzonych źródeł.

Continue reading

Etapy poszukiwania mieszkań

Jeśli jesteśmy właśnie na etapie poszukiwań mieszkania, które chcemy kupić, pewnie na samym początku odwiedziliśmy bank, żeby dowiedzieć się jaką mamy zdolność kredytową. To pozwoli nam się zorientować, ile maksymalnie możemy wydać na takie mieszkanie. Mimo, że teraz często bywa tak, że banki starają się o każdego klienta i dają nawet całkiem atrakcyjną zdolność kredytową, to jednak trzeba być przezornym. Ponieważ nie ma niczego gorszego niż nie spłacony kredyt hipoteczny.

Continue reading

Metody na trudności mieszkaniowe

Jedną z najważniejszych chwil naszego życia jest moment, w którym postanawiamy się usamodzielnić. Zazwyczaj następuje to ok. dwudziestego – dwudziestego piątego roku życia, kiedy posiadamy już stałą pracę, bądź też skończyliśmy naukę. Jak twierdzą psychologowie, jest to proces trudny, ale konieczny, i im wcześniej się to staje, tym lepiej.

Continue reading