Na temat nieruchomości – kobidz.org.pl

Nieruchomości – przykłady i dobre rady

Kiedy może zostać wydany nakaz rozbiórki?

Nakaz rozbiórki nigdy nie jest czymś miłym dla prawowitego właściciela nieruchomości, ale fakty są takie, że w wielu przypadkach urzędnik państwowy wydający tę decyzję ma świętą rację. W sumie najczęściej tak jest, bo niby można narzekać na polskich urzędników, ich lenistwo, brak kultury, nieprzestrzeganie podstawowych zasad, ale mimo wszystko bardzo rzadko ktoś wydaje nakaz rozbiórki czegoś co się do czegokolwiek nadaje. Zatem jeżeli ktoś wyda nakaz rozbiórki naszej nieruchomości, bez najmniejszego cienia wątpliwości nie możemy szukać winy u innych, poszukajmy jej u siebie. Nie chodzi oczywiście o to, aby się poddawać, przecież można złożyć odwołanie od tej decyzji. Jeżeli widzimy szanse, jak najszybciej zgłośmy się do porządnej kancelarii prawnej, z całą pewnością prawnik może udzielić nam pomocy!

kobidz_art_rozbiorkaPamiętajmy również o tym, że rozbiórka nie sprawia, iż działka budowlana nie będzie do nas zależała. W dalszym ciągu jest ona, podobnie jak wszystko co znajduje się na niej! Zastanówmy się teraz nad tym, w jakich przypadkach może w ogóle zostać wydany nakaz rozbiórki. Niewątpliwie jest to dosyć kontrowersyjna kwestia, z całą pewnością niezbędne jest to, aby mimo wszystko poradzić się prawnika, ale tak czy siak istnieją takie opcje, które są całkowicie jasne. Np. trzeba pamiętać o tym, że jeżeli nieruchomość stwarza jakiekolwiek problemy, najzwyczajniej w świecie zagraża bezpieczeństwu, czymś niezbędnym jest jej wyburzenie. W wielu przypadkach zapominamy o tym jak niesamowicie istotne jest dbanie o bezpieczeństwo: zdrowie i bezpieczeństwo. Deprecjonujemy ich jakże wielkie znaczenie, a potem narzekamy, ale również płaczemy: bądź co bądź wypadki zdarzają się dosyć często. Niech nie będzie tak, że Polak będzie mądry, ale tylko i wyłącznie po szkodzie. To chyba jasne?

Nakaz rozbiórki może być także wystawiony wtedy, gdy najzwyczajniej nieruchomość zostanie nielegalnie zbudowana bądź powiększona. Niby wolność jednostek jest bardzo ważna, ale gdy ktoś przykładowo buduje hotel, który jest całkowicie niezgodny z zasadami zdrowego budownictwa, ciężko się zbytnio dziwić, że urzędnik rozkaże rozebrać takową budowlę. Niech wreszcie wśród Polaków zwycięży zdrowy rozsądek! Jeżeli będziemy przestrzegali podstawowych zadań, niemalże na pewno będzie tak, iż najzwyczajniej w świecie nie dojdzie do takiej sytuacji, ze ktokolwiek nakaże rozebrać jakąkolwiek naszą własność. Co jak co, ale odnośnie tego pewnie nikt nie ma wątpliwości.

Tags:

About

View all posts by