Na temat nieruchomości – kobidz.org.pl

Nieruchomości – przykłady i dobre rady

Jak wypełnić PIT-36? Poznaj elementy popularnej deklaracji podatkowej

  • Home
  • Uncategorized
  • Jak wypełnić PIT-36? Poznaj elementy popularnej deklaracji podatkowej
Przedsiębiorcy, osoby łączące pracę na etacie z prowadzeniem firmy, dzierżawiący mieszkania czy podatnicy z przychodami z zagranicy muszą rozliczyć się z urzędem skarbowym na druku PIT-36.
Blankiet zaniosą do urzędu fiskalnego samodzielnie albo wypełnią przez internet.

rozlicz pit online

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
W tym roku mają na to czas do drugiego maja. PIT-36 jest to jedna z najbardziej popularnych deklaracji. Służy on do wykazania przychodów opodatkowanych wedle skali – 18 proc. jak też 32 proc. Podatnik może rozliczyć się indywidualnie, razem z współmałżonkiem i jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Druk ów muszą wybrać jednostki prowadzące w ubiegłym roku firmę czy też działy specjalne produkcji rolnej. PIT-36 sprawdzi się też przy dochodach z najmu albo dzierżawy mieszkania, a również w wypadku płac z zagranicy czy też z innych źródeł, z których podatnik nie odprowadzał zaliczek w przeciągu roku.
Ogłoszenia

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Zeznanie podatkowe możemy sporządzić poprzez internet, korzystając z rządowego systemu e-Deklaracji albo ogólnodostępnych programów do rozliczeń. Dzięki tej formie użytkownik prowadzony jest nieomalże za rękę, co znacząco upraszcza jak też przyspiesza wypełnianie PIT-a. Tradycjonaliści mogą jednakże postawić druk papierowy. Zanim przystąpią do uzupełniania, muszą zaznajomić się z ważniejszymi elementami formularza. Roczne zeznanie powinno się sporządzić na odpowiednim druku. Dla rozliczenia za miniony rok poprawny będzie PIT-36.

W jaki sposób sprawdzić, czy mamy w rękach aktualny dokument? Starczy zerknąć na numer indeksu na dole strony. My jednak zachęcamy – rozlicz PIT online. To najwygodniejsza forma rozliczanie się z fiskusem.

Tags:

About

View all posts by