Na temat nieruchomości – kobidz.org.pl

Nieruchomości – przykłady i dobre rady

Jak użytkować energię odnawialną przez cały rok

Energia ze słońca magazynuje się w ziemi, w wodach gruntowych i w powietrzu. Aktualnie można ją eksploatować za pomocą tak zwanej pompy ciepła by użytkować ją do grzania a także podgrzewania wody. Zastosowanie pompy ciepła wcale nie wymaga użycia komina.

pompa ciepła

Autor: Isle of Man Government
Źródło: http://www.flickr.com
Taka pompa wykorzystuje w główne mierze odnawialne źródła energii a także nie powoduje żadnej emisji toksycznych substancji. Warto mieć na uwadze, iż pompy ciepła zużywają niedużą ilość energii elektrycznej (blisko 25 procent mocy pompy). Oznacza to, że procent łącznego zapotrzebowania na energię pokrywana jest energią uzyskaną bezpłatnie ze środowiska naturalnego.

Rosnące koszta energii elektrycznej i coraz wyższe obciążenie przyrody przynoszą czytelny sygnał: najwyższy czas by począć myśleć o opcjonalnych formach pozyskiwania energii. To odnawialna energia jest energią przyszłości, zaś pompy ciepła są wspaniałym wyjściem aby efektywnie stosować tę gratisową energię (więcej w temacie: polecane pompy ciepła). W tenże sposób możemy być nie tylko bardziej niezależnym, lecz również chronić środowisko naturalne.

W handlu znajdują się urządzenia, wykorzystujące energię tak z powietrza, z gruntu jak też z wody gruntowej, w związku z tym rozwiązanie możemy dostosować do swoich oczekiwań, wymagań a także do wymogów w jakich ma pracować pompa ciepła. W handlu dostępne są pompy ciepła przeznaczone do małych domów jednorodzinnych a także do obiektów fabrycznych, zarówno do domów nowo budowanych jak i budynków modernizowanych.

Pompy ciepła to sprzęty działające na tej samej regule jak chłodziarka albo klimatyzacja. Ich zamysłem nie jest jednakże odjęcie ciepła od plonów bądź jogurtów skrytych w lodówce, ale dostarczenie ciepła, a więc to, co chłodziarka robi na wymienniku umiejscowionym z tyłu obudowy (zobacz na ). W ogromnym skrócie, pompa ciepła biorąc 1 kWh energii elektrycznej bierze ze środowiska 1-4 kWh ciepła, i później w całkowitej liczbie 2-5 kWh przekazuje to ciepło do środowiska.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to zdobądź uzupełniające informacje na to zagadnienie i zobacz przydatne informacje, a z pewnością też przykują Twoje zainteresowanie.

Pompa ciepła dostarcza sporzej gorąca, niż zużywa prądu i z tej przyczyny jest tania w użytkowaniu (mówimy, że ma wskaźnik wydajności mniej więcej 2-5). Dlatego uważa się, że takowe pompy ciepła są odnawialnym źródłem prądu (znaczącą część gorąca oddawanego do budowli czerpią ze środowiska ).

Tags:

About

View all posts by