Na temat nieruchomości – kobidz.org.pl

Nieruchomości – przykłady i dobre rady

Jak urządzić kawalerkę lub małe mieszkanie, aby czuć się komfortowo ?

  • Home
  • Dobre rady
  • Jak urządzić kawalerkę lub małe mieszkanie, aby czuć się komfortowo ?

Kawalerka czy dwupokojowe mieszkanie – generalnie nic wielkiego, niby pozwalają na w miarę komfortowe życie, ale mimo wszystko człowiek ma święte prawo czuć pewien dyskomfort. Szczególnie takie osoby, które cierpią na klaustrofobię, nie przepadają za niewielkimi powierzchniami, nierzadko nie czują się dobrze w niedużym lokum. Ciężko jednak nie zrozumieć, iż mieszkanie na niewielkiej powierzchni to nie wybór, a niejako nakaz – realia finansowe i mieszkaniowe są jakie są, ciężko mieć w ogóle nadzieję, że to się w następnych latach w ogóle zmieni na lepsze. Za to możemy umiejętnie urządzić niewielkie mieszkanie w taki sposób, abyśmy mogli żyć sporo bardziej komfortowo. Zatem niech ten tekst przeczytają mieszkańcy kawalerek i dwupokojowych mieszkanek, którzy mają już serdecznie dosyć swojego życia, ale jednak nie mają większych szans na to, aby wyprowadzić się do większego mieszkania.
syrenaprop7
Warto np. zastanowić się nad zakupem dużej szafy, w której będzie można pomieścić wszelkie szpargały, które w tym momencie sprawiają, że niewielkie mieszkanie jest jeszcze mniejsze, bardziej zagracone, sprawiające iż szczególnie większe osoby czują dyskomfort. Teraz zwykło się produkować i montować takie szafy, które co prawda są w stanie wiele pomieścić, ale na całe szczęście są całkiem poręczne, zatem ogólnie jest tak, że nie zajmują wiele powierzchni. Warto również stawiać na minimalizm, czyli nie starać się za wszelką cenę kupować “codziennie” do swojego domu kolejnych bibelotów, poduszek, instrumentów, antyków, etc. To co prawda miłe i piękne, ale po pewnym czasie zrobi się z tych delicji tak wielka kupka, że będziemy narzekali na zbyt bardzo zagracone mieszkanie.

Komfort w małym mieszkaniu mogą również zapewnić eleganckie i jedwabne dywany, oczywiście nie takie, które zajmują całą podłogę. Mały dywanik spokojnie wystarczy, spowoduje, że nasze mieszkanie będzie wyglądało na sporo większe. Czyli jednym słowem – postarajmy się zmienić swoje postrzeganie urządzania mieszkania, nie starajmy się za wszelką cenę zagradzać jego, zainwestujmy przede wszystkim w solidną szafę, a zapewne będziemy wreszcie nieco bardziej usatysfakcjonowani ze swojego mieszkania. Byłoby idealnie, gdyby przeciętnego Polaka było stać na większe mieszkanie, ale w nawet tak zamożnych krajach jak Kanada, Japonia czy Norwegia nie jest to wbrew naszym wyobrażeniom coś powszechnego. No cóż, to się pewni nie zmieni, ponieważ ceny nieruchomości na niemalże całej kuli ziemskiej rosną w szybkim tempie. To jednocześnie dobra i zła wiadomość.

Tags:

About

View all posts by