Na temat nieruchomości – kobidz.org.pl

Nieruchomości – przykłady i dobre rady

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie z rynku wtórnego?

Nie wydaje się, aby mieszkania z rynku wtórnego nie były wśród Polaków popularne. Główne atuty? Niewątpliwie niższa cena, korzystniejsza lokalizacja i większa elegancja. To naturalnie taka generalizacja, wiadoma sytuacja, że jakby nie patrzeć nie zawsze mieszkania z rynku pierwotnego są pod tymi względami gorsze. Jednakże jeżeli już szanowny Czytelnik rozmyśla o tym, aby kupić mieszkanie wywodzące się z właśnie rynku wtórnego, przydałoby się przejść do konkretów. Może niektórzy z nas uwielbiają ryzyko, ale jeżeli już ryzykować, to w życiu towarzyskim, na rajdach samochodowych czy bungee. W przypadku zakupu mieszkania, prawdopodobnie największego wydatku we własnym życiu, niesamowicie trudno tak naprawdę mówić o tym, iż nawet minimalne ryzyko jest spoko. Pewnie akurat każdy o tym doskonale zdaje sobie sprawę?
house12
Generalnie naprawdę nie powinniśmy mieć większego problemu z bezpieczeństwem w czasie zakupu mieszkania. Chociaż trzeba uważać na kilka kwestii. Najważniejsze jest to, aby nie podpisywać umowy zakupu bez bardzo dokładnego zaznajomienia się z umową. Jakby nie patrzeć to sytuacja jest taka, że krętaczy nie brakuje, więc przydałoby się nawet pójść do prawnika, który wszystko bardzo dokładnie sprawdzi. Nie obawiajmy się tego, iż to będzie dodatkowy wydatek, bo lepszy taki koszt, aniżeli potem przez całe życie pluć sobie w brodę. Szczególnie, że zapewne bierzemy kredyt hipoteczny, więc to tym bardziej nie będzie zbytnio miłe, jeżeli będziemy zmuszeni każdego miesiąca opłacać mieszkanie, którego szczerze nie lubimy. Czyli pierwsza rada – dokładnie czytajmy umowę, ponieważ podpisana umowa to rzecz święta. Przynajmniej w Europie.

Zwróćmy również uwagę na to, aby w żadnym razie nie deprecjonować ważności stanu technicznego mieszkania. Sami pewnie nie znamy się na tym, bo wiadoma sprawa, że człowiek nie może być we wszystkim alfą i omegą. Nie ma powodu do wstydu, niepokoju – przecież są specjaliści, którzy za stosunkowo niewielką opłatą bardzo chętnie pomogą nam w dosłownie wszystkim. Czyli idźmy z nimi na sprawdzenie mieszkania, ponieważ to spowoduje, iż najzwyczajniej w świecie będziemy w stanie wszystko dokładnie sprawdzić. Taki fachowiec przykładowo sporządzi solidną analizę stanu gazu czy prądu, sprawdzi czy z łazienką bądź elektryką jest wszystko porządku. Pamiętajmy jedno: na rynku nieruchomości jest bardzo wiele mieszkań na sprzedaż. Czyli mamy ogromny wybór, to my rządzimy, w żadnym razie “panami” nie są sprzedawcy. Czy to wszystko już jasne?

Tags:

About

View all posts by