Do jakich celów drewno jest obecnie używane, jakie ciekawe przedmioty da się robić z niego

Drewno to bardzo chętnie używany materiał wykończeniowy i budowlany. Od wieków używane jest przy różnego rodzaju konstrukcjach, domach i obiektach. Co prawda do stawiania samych ścian obiektów najczęściej będzie się wykorzystać materiały ceramiczne i pustaki, to już przy wykończeniach bez drewna ciężko się obejść. Na przykład z drewna robi się dachy, wszystko to, co znajduje się pod dachówką to konstrukcja wykonana właśnie z drewnianych elementów. Często drewniane deski będą się pojawiać również jako balustrady lub schody, a także meble w pomieszczeniach w domu.

Continue reading

A może Twoją pierwszą komodę do lokum wykonasz samodzielnie? Spróbuj już dziś!

Jeśli rozejrzysz się po sklepach meblowych, możesz doświadczyć wrażenia iż ceny mebli są o wiele za wysokie w stosunku do gatunku. Nawet mały mebel z zwyczajnej płyty wiórowej może kosztować krocie. Jeśli masz odrobinę miejsca w garażu a także smykałkę do remontowania, z pewnością uda ci się samemu wykonać dużo piękniejsze regały za ułamek wartości tych które oferowane są w sklepie.

Continue reading

W jaki sposób zagospodarować działkę na weekendowe wyjazdy? Czy dom z drewna jest dobrym wyjściem?

Chcielibyśmy zagospodarować naszą rekreacyjną działkę, ale nie możemy się zdecydować na ostateczny pomysł. Nie wiemy czy postawić na niej duży budynek, niewielki domek albo może zdecydować się na kupno przyczepy campingowej. Mamy parę pomysłów, a każdy wart jest przemyślenia. Co może okazać się dobrym wyjściem?

Continue reading

Buduj własny dom – ale z głową!

Owy tekst przede wszystkim traktuje odnośnie wszelkiej maści zagadnień dot. budowania domu drewnianego. Choć w kilku ostatnich dekadach na terenie Polski drewno trochę odeszło do lamusa, to jednakże nie można powiedzieć, iż solidne drewno jest niewskazane. A więc jeśli Internauta na poważnie rozmyśla o budowie domu, nie powinien myśleć, że drewno to przeżytek. Według państwowych danych domy drewniane są w ostatnim czasie coraz częściej stawiane. To świetna informacja, ponieważ drewno ma sporo atutów.

Continue reading

Dom jak z bajki? Dobry architekt, przemyślany projekt wnętrza i elewacja z drewna gwarancją sukcesu!

Domy z drewna zyskują coraz większe uznanie – deski elewacyjne dają poczucie swojskości i bezpieczeństwa. Elewacje drewniane błyszczą się różnymi kolorami, a faktura, barwa i aromat drzewa są całkiem naturalne. Solidnie zrobiona i gruntownie zabezpieczona elewacja drewniana będzie dekoracją domu. Gdy zdecydujemy już o tym, że nasz domek będzie miał elewację zewnętrzną z drewna, nadchodzi także czas na jego wybór.

Continue reading

Mebelki z litego drewna – czy rzeczywiście będą najlepsze?

Od wielu lat panuje powszechnie opinia, że najlepsze i najzdrowsze dla zdrowia człowieka są mebelki z drewna. Fakt jest jednakże taki, iż to, co gros z nas ma w mieszkaniach, to wcale nie są drewniane meble, a tylko ich tańsza i – niestety – dużo gorsza namiastka.
Jak zatem rozróżnić autentyczne, drewniane mebelki od tanich odpowiedników a także co sprawia, iż jedynie drewno lite daje gwarancję posiadania mebelków wyjątkowych, niesłychanie klimatycznych a także wytrzymałych? Najogromniejszą, niepodważalną zaletą drewnianych mebelków jest niewątpliwie ich naturalność.

Continue reading

Solidne płoty na lata

Typ ogrodzenia uzależniony jest w pierwszej kolejności od jego zastosowania. Innego rodzaju ogrodzenie będzie wykorzystane na placu budowy, a inne wykorzysta posiadacz ekskluzywnej willi. Wygląd płotu ma więc spore znaczenie, musi bowiem pasować do miejsca, w którym się znajduje. Wygląd rzecz jasna nie jest najważniejszy, a wiele osób wyłącznie do niego przywiązuje wagę. Jednym z najbardziej istotnych elementów dobrego ogrodzenia są jego cechy, które warto znać podczas zakupu.

Continue reading

Sauna ogrodowa ma szansę być zrobiona u każdego

Sauna ogrodowa zezwoli nam się zrelaksować

Jeśli dochodzimy do zdania, że po calutkim dniu wymagamy odprężenia, ale nie chcemy już nigdzie iść z domu, to warto się zastanowić, czy najlepszym pomysłem dla nas nie będzie sauna ogrodowa. Ma szansę okazać się ona przeróżnych wielkości, przez co świetnie dobierzemy ją do naszych wymagań oraz rozmiarów naszego ogródek, ale najistotniejsze jednakże jest to, że będzie i ciągle będziemy mogli skorzystać z jej wspaniałego oddziaływania.

Continue reading

Jaki rodzaj drzwi kupić – drewniane czy okleinowane?

Wybór drzwi jest jedną z najbardziej istotnych spraw, przed jakimi stają posiadacze nowych obiektów. Często też po wykupieniu nieruchomości od innej osoby podejmuje się decyzję o wymianie wszystkich drzwi na nowe. Najczęściej kroki takie rozpoczyna się w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa, a także przy okazji odświeżania pomieszczeń i zmiany stylu wystroju. Wówczas również powstaje dylemat – z jakiego materiału będą wyprodukowane drzwi?

Continue reading

Własnoręcznie robione meble to nic prostszego! Wystarczą chęci oraz czas wolny, lecz nie zapomnij też o bezpieczeństwie

Dawniej meble produkowało się tylko z drzew, a rzemieślnicy byli prawdziwymi mistrzami. Dzisiaj, także można nabyć autentyczne, masywne meble drewniane lub meble antyczne, jednak są one bardzo drogie. Rozwój technologiczny, oraz zwiększenie się poziomu wiedzy proekologicznej zapoczątkowało przemiany w produkcji mebli, które dzisiaj w prawie całkowitym stopniu robi się z płyt stolarskich.

Continue reading