Na temat nieruchomości – kobidz.org.pl

Nieruchomości – przykłady i dobre rady

ciepło’

Pokrywy dymowe oraz systemy oddymiania

Klapy dymowe służą do odprowadzania oparów i ciepła z gorejącego domu, trzymając drożność dróg ewakuacyjnych i pożarowych. Samoczynne odblokowanie ramienia okna do kąta 90° w stosunku do ościeżnicy zapewnia zrealizowanie optymalnego rozwiania dymu i ciepła z dróg ewakuacyjnych.

Ogrzewanie elektryczne – czy warto je wykorzystać w naszym domu?

Ogrzewanie przy zastosowaniu kotła elektrycznego ma zarówno przeciwników, jak i zwolenników. Pierwsze z tych ugrupowań tłumaczy nam, że prąd jest szczególnie drogi, jak również dość niepewny ze względu na dosyć częste braki w jego dostarczaniu. Druga natomiast podkreśla jego przyjazny dla środowiska charakter. Kto ma więc rację? Czy opłaca się wybrać to źródło ogrzewania?

Kiedy warto rozważyć uzupełnianie zwyczajnej instalacji grzewczej o grzejniki podłogowe?

Ciepło domowego gniazdka jest wartością podstawową dla zachowania prawdziwie rodzinnej atmosfery, której w codziennym życiu potrzebuje praktycznie każdy. Dużą rolę spełnia w tym wypadkurównież środowisko, w którym zamierzamy stworzyć jak najpewniejszy klimat dla naszej rodziny. Tematyka instalacji grzewczej jest o tyle niezastąpiona w Polsce, bo trudno wpisać nasz kraj do nadzwyczaj ciepłych. Umiarkowany klimat czyni to niebywale istotną kwestią. Żeby ją rozwiązać należy przywołać tu relatywnie niedawno wprowadzoną technologię – grzejniki podłogowe.

Klimatyzacja – zdecydować się na niego czy nie? Decyzja na dłużej

Każdy z nas ma inne preferencje dotyczące temperatury otoczenia. Jedni wolą ciepło, inni zimną. Jedni preferują gorący lipiec, pełen ponad 30C upałów, inni najlepiej odnajdują się w długie, zimowe, śnieżne i mroźne chwile. Niezadowolenie z temperatury może być jednak dużym problemem dla pracowników.