Projektowanie żelbetonowych konstrukcji, wykorzystanie zaawansowanych programów do tego celu

Współczesne budownictwo opiera się na żelbetonie, w zasadzie można stwierdzić, że bez tego materiału by ono nie istniało. Sam beton jest materiałem, jaki znany był od kilku tysięcy lat, już w starożytności stosowany był do stawiania budynków. Jednak sam beton jest materiałem dość kruchym i mało rozciągliwym, i w wielu zastosowaniach zupełnie by się nie sprawdził.

Continue reading

Słupy i rurki betonowe – a więc, jaką rzecz można znaleźć w internecie

Nie masz pojęcia, gdziew jakim miejscu znaleźć słupy betonowe z kolejnej rączki dłoni? A być może poszukujesz rurek z betonu? Ten felieton jest dla osób takich jak Ty!
STRUNOBETONOWE ŻERDKI WIROWANE – ich używana na co dzień nazewnictwo to słupy betonowe energetyczne.

Continue reading

Potencjał który drzemie w produkowanych współcześnie bloczkach komórkowych, oferta takich produktów firmy hplush.

Nowoczesne budowlane materiały powinny mieć jak najmniejszą cieplną przepuszczalność, dzięki temu budowane z nich budynki charakteryzują się dużą energooszczędnością. Tak naprawdę jednym z najskuteczniejszych izolatorów ciepła jest po prostu zwykłe powietrze. Mając to na uwadze jakiś czas temu wymyślono, żeby w tradycyjnych pustakach albo cegłach zastosować materiał, który w dużym stopniu będzie złożony z maleńkich bąbelków powietrza.

Continue reading

Z jakich warstw powinna być zrobiona izolacja dachu płaskiego?

Wykonanie izolacji termicznej oraz wodnej jest w przypadku dachów płaskich o wiele mniej skomplikowane niż kiedyś. Brak takiego docieplenia może spowodować duże straty energii, więc tego typu izolację trzeba traktować jak inwestycję.
Decydując się na konstrukcję lub remont budynku, który posiada taki rodzaj dachu, trzeba wziąć pod rozwagę to, że wykorzystana przy jego ociepleniu izolacja powinna być zaprojektowana na bardzo długi okres czasu.

Continue reading

Do których czynności może być wykorzystywany przecinak?

Obecność takich przyrządów jak przecinaki w zakładach majsterkowiczów, umożliwia im na samodzielne wykonywanie niektórych robót remontowych. Dzięki tego typu przecinakom można by skuć materiały budowlane, które są dla nas przeszkodą w wykonaniu remontu w domu.
Razem z podobnymi do przecinaka narzędziami, można wykonać dla przykładu dodatkowy obwód instalacji elektrycznej.

Continue reading

Jakie są typy bram i ogrodzeń stosowane dziś w typowym jednorodzinnym budownictwie

Po zbudowani swojego nowego domu powinno się pomyśleć o ogrodzeniu, w naszym kraju jest to zwyczaj z różnych powodów często praktykowany. Dobrze dobrane i wykonane ogrodzenie nie tylko zapewni bezpieczeństwo i odgrodzi od ciekawskich sąsiadów, lecz także będzie stanowić element dekoracyjny. Ogrodzenie obecnie spełnia również inne funkcje, takie jak ochrona przed hałasem, musi być więc odpowiednio trwałe i solidnie wykonane, ale również po prostu ładne.

Continue reading

Beton – niesamowita siła?

Cement jest jednym z najbardziej wszechstronnych tworzyw używanych w nowoczesnym budownictwie. Dzieje się tak skutkiem tego, że nie ma innych materiałów, które mogą zapewnić takie same wyniki, jak wylewka betonowa. Zastosowanie betonu do wszelkiej konstrukcji daje znakomite zalety, takie jak łatwość obsługi i wytrzymałość.

Continue reading