Okna w stylu angielskim jako doskonała oferta dla entuzjastów wytwornych wnętrz

Kupno nowej stolarki okiennej i drzwi, czy też ich wymiana to lokata na lata, niemały wydatek, także często trudność dla niezorientowanego klienta. Zdarza się bowiem, że wkradające się nieścisłości, na które jesteśmy narażeni, zdołają sprawić dużo kłopotów. Okna angielskie to wspaniała oferta dla amatorów wytwornych wnętrz, jak też osób uwielbiających wyszukane rozstrzygnięcia.

okno patio doors

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Okna w stylu angielskim kreują kameralny klimat wnętrza, a dodatkowo ze względu na swoją funkcjonalną ramę, umożliwiają dowolne kreowanie powierzchni nawet w małych pomieszczeniach. Ich oryginalny styl i szerokie możności zastosowania spowodowały, że stają się one coraz to bardziej modne również w Polsce. Okna patio doors to styl, klasa i wytrzymałość na okoliczności pogodowe – typu patio doors. Porządna konstrukcja, również nie sztampowy design wieńczą ogromnie udaną budowę okien. Profil Ideal 70 proponuje możliwość dopasowania kształtu linii do pojedynczych oczekiwań. Umożliwia wybór pomiędzy subtelnymi łukami, oraz pochyleniami zatrzymując tym samym równowagę, co zezwala skonstruować okna o klarownej linii. Regularne kształty, odporna konstrukcja i atrakcyjne wzornictwo to gwarancja odwiecznej wytworności. Łagodne zaokrąglenia i skosy zezwalają zadowolić bardzo wyrafinowane gusta i najwyższe oczekiwania eksploatatora. Drzwi w stylu angielskim, klasyczne, tarasowe stanowią na ogół fragment ogrodu zimowego, lub ściany osłonowej, montowane jako fragment większej całości – potocznyokna.pl/. Drzwi mogą być jednoskrzydłowe, bądź dwuskrzydłowe, gdzie jedno ze skrzydeł jest skrzydłem czynnym, a drugie biernym.

drzwi na taras

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

Tradycyjne drzwi przesuwne z aluminium to idealne drzwi w systemie izolowanym termicznie do zabudowy tarasów, ganków i ogrodów zimowych, względnie bez izolacji do sklepów i pomieszczeń biurowych, gdzie przestrzeń jest w pełni klimatyzowana. Dzięki temu, że ramiona przesuwają się równolegle w linii drzwi, nie zabierają kolejnej powierzchni użytkowej w pomieszczeniu. Drzwi harmonijkowe najczęściej używane w hotelach, restauracjach, sklepach i w osobistych domach, gdzie jest konieczność otwarcia całej ściany, ażeby stworzyć więcej miejsca podczas lata. Interesujące do ogrodów zimowych jako element całkowicie składany na czas letni.