Czy potrzebne będzie pozwolenie na wyburzenie budynku na swojej działce? W jakich sytuacjach nie jest ono potrzebne? Czy takie działania trzeba gdzieś zgłaszać?

Wydaje nam się, iż nasza posesja jest naszą własnością oraz możemy na niej robić wszystko. Jednak tak do końca nie jest. Chociażby gdy mowa o rozbiórce różnych budynków trzeba dowiedzieć się co mówi w tej kwestii prawo

Można bowiem niemiło się zaskoczyć, gdy przyjdzie nam płacić karę.
Jeśli chcemy wyburzyć stary budynek, jaki znajduje się na naszej posesji, nawet jeśli będzie to stara, mała szopa, to trzeba ten fakt zgłosić właściwym służbom. W starostwie powiatowym można dokonać takiego zgłoszenia. Z tego względu planując roboty wyburzeniowe trzeba ten fakt wziąć pod uwagę, szczegóły do znalezienia tutaj – W tego typu zgłoszeniu musimy zawrzeć parę konkretnych informacji. Na przykład trzeba wypisać jak duży jest zakres naszych działań, w jaki sposób będą one przeprowadzane.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tutaj serwis wózków widłowych nissan podobne materiały – one również są godne uwagi.

Można napisać, które konkretnie firmy wyburzeniowe będą wykonywały tego typu prace.

roboty wyburzeniowe

Autor: SKOFF
Źródło: SKOFF
Mimo tego, że zgłoszenia rozbiórki musimy dokonywać za każdym razem, to w pewnych sytuacjach zgoda na rozbiórkę nie jest wymagana. Dotyczy do budynków nie wpisanych do rejestru zabytków, jednak jedynie takie jakie są mniejsze niż osiem metrów. Również odległość od końca działki posiada tutaj znaczenie. Powinna być nie mniejsza niż pół wysokości danego budynku czytaj więcej tu – Szukasz najlepszych specjalistów od wyburzania?. Wtedy nie potrzebujemy zezwolenia na roboty wyburzeniowe. Bez tego typu pozwolenia możemy rozebrać także obiekty, na które nie musieliśmy mieć pozwolenia. Z kolei nie mogą figurować one jako zabytki

Na pewno wiedzę na temat takich przepisów mają firmy wyburzeniowe, dlatego gdy do takowej się zgłosimy, będzie możliwość potwierdzenia takich informacji.