W jaki sposób zaplanować budowę sauny w domu, o czym pamiętać podczas jej wyborze i instalacji

Sauny od pewnego czasu bardzo stają się popularne. W zasadzie w zdecydowanej większości klubów fitness, basenów oraz siłowni da się skorzystać z sauny, także w coraz większej ilości domów także zaczynają się one pojawiać. Sauny różnią się warunkami w nich panującymi – każdy ich rodzaj będzie mięć odmienną wilgotność i temperaturę, a co za tym idzie odmienny wpływ na organizm osób, które z nich korzystają.

asprodukt, sauny
Największe temperatury panują w saunach suchych, zwanych też wymiennie szwedzkimi lub fińskimi. Temperatura może w nich dojść nawet do ponad 100 stopni, za to wilgotność jest bardzo niska, bo zaledwie kilkanaście procent. Za to sauny mokre mają trochę mniejszą temperaturę, lecz za to poziom wilgotności powietrza będzie sporo większy, bo może dojść do 40 procent.

Jak myślisz? Czy znajdziesz dane na przedstawiany wątek? Z pewnością tak – przejdź po tym linku (https://www.centrumwygody.pl/pytania-i-odpowiedzi) oraz odszukaj informacje tutaj.

Jeszcze większa wilgotność panuje w saunach parowych – lecz dzięki niskiej temperaturze, wynoszącej między 50 a 60 stopni można w nich przebywać tak samo długo jak w pierwszych odmianach. Czasami spotyka się jeszcze inne odmiany saun, przykładowo na podczerwień albo solną, ale nie cieszą się one jeszcze dużą popularnością.

Jak się jednak okazuje, aby cieszyć się z wyjątkowych zalet wizyty w saunie wcale nie trzeba wychodzić do jakieś SPA czy na siłownię. Dysponując kilkoma metrami wolnej powierzchni i odpowiednią sumą gotówki bez żadnego problemu można sobie zainstalować w domu własną saunę. Ceny za kompletną instalację razem z instalacją zaczynają się już od paru tysięcy złotych, a potrzeba do tego naprawdę niedużo. Świetnym miejscem na instalację sauny jest łazienka, jeżeli będzie możliwe wygospodarowanie w niej kilka metrów wolnej powierzchni. Ale tak samo może to być jeden z wolnych pokoi czy inne pomieszczenie, w jakim można będzie zamontować całą potrzebną instalację. Każdą saunę zamawia się na wymiar, dlatego też istotne jest odpowiednie zmierzenie wszystkiego, tak żeby nie było później problemów z instalacją. Zresztą wszystkich potrzebnych informacji na pewno udzieli producent saun, u jakiego będzie się składało zamówienie.