Okres wakacyjny odpowiedni na remont

Wakacje to doskonały moment na przeprowadzenie remontu naszego domu, w szczególności, jeśli postanowimy wymienić okna na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,możemy mieć pewność, że w zimie w naszym domu będzie przytulnie i przyjemnie. Jednak z drugiej strony, szczelne okna ograniczają naturalną wentylację, gwarantującą wymianę powietrza między wnętrzem naszego domu, a światem zewnętrznym.

Poprawnie działająca naturalna wentylacja umożliwia przedostawanie się świeżego powietrza do pokojów, wykorzystując do tego celu nieszczelności okien lub drzwi, które następnie przedostaje się przez otwory wentylacyjne domu na zewnątrz. Podczas wymiany okien warto, więc pamiętać o zachowaniu cyrkulacji powietrza, ponieważ jej brak może doprowadzić do zwiększenia wilgotności powietrza i w konsekwencji do skraplania się pary wodnej na chłodniejszych powierzchniach szyb , a także ścian. W ten sposób bardzo łatwo może rozwinąć się grzyb w ościeżach okien czy rogach ścian. Właściwą cyrkulację powietrza pozwolą nam zachować nawiewniki okienne, które są zwykle niewielkie i mogą być użyte do prawie wszystkich rodzajów okien. Nawiewniki zakładane są w górnej części okna, dostarczają do pomieszczeń świeże powietrze z zewnątrz, a powietrze z ich wnętrz pozbywają się za pomocą systemu wentylacji grawitacyjnej.

Kiedy jest nam za gorąco, wietrzenie okien oraz włączony wiatraczek nie pomagają, czas zastanowić się nad nabyciem klimatyzatora (Klimatyzatory typu kompakt Electrolux). Jest naprawdę przydatny latem. Powinno się jednak pamiętać o regularnym przeglądzie oraz czyszczeniu go. Jeśli tego nie zrobimy, możemy nabawiać się przez niego naprawdę poważnych dolegliwości.

odświeżony pokój

Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com

Wakacje to również czas wyjazdów naszych pociech na kolonie i obozy. Brak dzieci w domu, to najlepszy moment, by zmienić ich pokój w bajkową fantazję. Urządzając pokój naszej pociechy należy zadbać o każdy szczegół, począwszy od materiałów budowlanych, mebli, aż po elementy wykończeniowe i dekoracyjne, dekoracje ścian ; tak by stał się wygodny i bezpieczny. Najlepiej wynająć firmę oferującą usługi remontowe w Białymstoku. Na początek należy wybrać motyw przewodni aranżacji wybierając do niej odpowiednią kolorystykę.Tło, czyli ściana, powinno być odporne na zabrudzenia, wykończenia powinny być bezpieczne dla naszego podopiecznego, i o ile to możliwe, w jego ulubionym kolorze. Farby ścienne do pokoju dziecka powinny być opatrzone symbolami świadczącymi o bezpieczeństwa dla zdrowia – należałoby zwrócić na to uwagę, podczas zaopatrywana się w nie w sklepie.

Ściany pokryte farbą dają wiele możliwości dalszej aranżacji. Powierzchnie pokryte jednolitym kolorem mogą być tłem pod dziecięce naklejki dekoracyjne, obrazki bądź szablony ścienne do malowania. Kolejną opcją są tapety dziecięce lub fototapety , które kładzie się na całej ścianie. Jednak ze względu na ich właściwości, warto wcześniej upewnić się, że nasza pociecha nie jest alergikiem.

Oczywiście nie wolno zapomnieć o meblach i dodatkach, które muszą być dobrane zgodnie z motywem przewodnim pokoju.

Istotą przesłanką jest również to, że nasze pociechy będąc na wakacjach nie będą nam przeszkadzały w remoncie pozostałej części domu, jak na przykład kuchni. Dlaczego by nie zrobić tam generalnego remontu? Kupić nowe sprzęty i mebelki, a przy okazji dopasować je do siebie? Doskonale sprawdzą się w takiej sytuacji kuchenki do zabudowy (zobacz więcej tutaj: Kuchnie elektryczne do zabudowy AEG od Ceneo). Są funkcjonalne, a jednocześnie eleganckie.

W wakacje powinniśmy także zadbać o odpowiednią irygację naszego ogrodu. Rośliny ogrodowe mają zazwyczaj zróżnicowaną tolerancję na brak wody, a ich odporność na przesuszenie zależy zarówno od gatunku, gleby oraz stanowiska.

Bardzo popularnymi urządzeniami zapewniającymi nam odpowiednią wilgotność podłoża są zraszacze stacjonarne, które w razie potrzeby, można z łatwością przenieść w inne miejsce. Warto również zamontować system kroplujący lub automatyczne systemy nawadniania ogrodu, które w dużej mierze usprawnią pielęgnację rabat oraz trawników. System automatycznego nawadniania sprawi, że podlewanie ogrodu nie będzie pochłaniało naszego cennego czasu. Nawadnianie ogrodów to bardzo istotny proces, dzięki któremu będziemy mogli dłużej cieszyć się urokami letnich, słonecznych dni, a podczas urlopu ogród sklep ogrodniczy internetowy nie będzie naszą troską.