Na co zwracać uwagę przy wybieraniu nowego mieszkania, w jaki sposób należycie skontrolować dewelopera.

Co roku firmy deweloperskie wystawiają na sprzedaż dziesiątki tysięcy dopiero co wybudowanych mieszkań. Jeżeli ktoś będzie planował zakup mieszkania na rynku pierwotnym, to w pewnej chwili musi z którymś z nich rozpocząć współpracę. w związku z tym że zakup mieszkania jest inwestycją na długie lata, niekiedy związana ze sporymi zobowiązaniami finansowymi, to trzeba naprawdę się postarać, żeby cała transakcja skończyła się jak należy. Niestety jeszcze do niedawna pojawiały się sytuacje, kiedy nagle budowa mieszkań była przerywana, właściciel firmy deweloperskiej znikał z pieniędzmi klientów, a ci pozostawiani byli bez dachu nad głową a z kredytami na wiele lat. Obecnie bezpieczeństwo kupujących jest dużo większe, co bynajmniej nie znaczy że żadnych problemów może nie być. Dlatego też zanim się ostatecznie wybierze należy dokładnie wszystko skontrolować, łącznie ze zdobyciem wiadomości u samego źródła. Wiarygodny deweloper nie powinien mieć nic do ukrycia, więc bez żadnych problemów i oporów powinien przedstawić wszelakie informacje, o które zostanie poproszony.

mieszkanie we wrocławiu

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli więc ktoś zdecyduje się zakupić mieszkanie we Wrocławiu, to dobrze żeby zaczął od tego, żeby sprawdzić w jakim stanie finansowym jest deweloper jaki je sprzedaje. W tym celu warto sięgnąć do rejestru przedsiębiorców, w którym można się będzie zapoznać ze szczegółową historią firmy, formą prowadzenia działalności i wiadomościami o wysokości kapitału zakładowego. Należy także sprawdzić, czy deweloper nie posiada zaległości w składkach w zusie i urzędzie skarbowym, oraz czy nie widnieje w jakiś rejestrach wierzycieli. Kolejną sprawą jest skontrolowanie dokumentów związanych z konkretną inwestycją (zobacz).

Jeśli intryguje Cię ciąg dalszy Nieruchomości inwestycyjne wrocław tego tematu zachęcamy do następnego artykułu, który czeka na Ciebie pod poniższym linkiem. Tam rozproszymy wszelkie Twoje rozterki.

Działka, na której stawia się mieszkania musi mieć uporządkowany status prawny, konieczne są także wszystkie zezwolenia, jakie będą świadczyć o tym, że inwestycję się prowadzi całkowicie legalnie.

Deweloper nie może nie pokazać takiej dokumentacji, przykładowo się zasłaniając tajemnicą. Jeżeli z jakiś powodów nie będzie chciał udostępnić informacji, to warto dobrze przemyśleć, czy jednak nie ma czegoś do ukrycia.
Posted in Bez kategorii