MDM – państwowy plan z wsparciem na zakup własnego mieszkania

Zakup mieszkania naturalnie jest związane z sporym nakładem finansowym. Z reguły, by nabyć mieszkanie powinniśmy wziąć kredyt, aczkolwiek nawet w wypadku kredytu wypada posiadać chociaż 10 procent dofinansowania własnego. W przeciwnym przypadku nawet nie ma sensu starać się o kredyt, bowiem żaden bank nam go nie udzieli. Jeśli potrzebujemy nabyć mieszkanie, przykładowo za 200 tysięcy złotych, to wielkość 10cio procentowego dofinansowania wyniesie 20 tysięcy złotych.

mieszkanie dla młodych

Autor: heathermurphy2004
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to także niemała kwota, którą wypada rzecz jasna uzbierać. Dlatego obecnie wolno liczyć na pomoc w kupnie mieszkania. Od jakiegoś terminu istnieje państwowy program Mieszkania dla Młodych, w ramach którego można zdobyć dofinansowanie do wkładu własnego za nabycie pierwszego mieszkania. Plan Mieszkania dla Młodych, w skrócie mdm to niezwykle intrygująca opcja. Jeżeli potrzebujemy wziąć kredyt na kupno pierwszego mieszkania i spełniamy warunki programu, to z pewnością należałoby też złożyć wniosek o dotację w ramach planu mdm. (Mieszkania we Wrocławiu) By móc wziąć udział w projekcie trzeba w szczególności wziąć kredyt minimum na 15 lat i chociaż na 50 procent wartości mieszkania. Powinno się również posiadać stosowny wiek – do 35 lat. W przypadku małżeństw pod uwagę jest brany wiek młodszego towarzyszka życia. Dzisiaj dużo banków bierze udział w projekcie mdm.

drzwi zewnętrzne z kluczem

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli potrzebujemy pozyskać dotację, powinniśmy oczywiście starać się o kredyt z banku (czy też banków), które biorą udział w tym planie. Listę takich placówek bankowych bez trudności odkryjemy w Sieci, jest ona systematycznie uaktualniana, wobec tego bezsprzecznie uda nam się odnaleźć bieżące wiadomości w tym temacie.

Nadal interesuje Cię ów temat? Kliknij w poniższy link i tam znajduje się istotna strona, gdzie odkryjesz ekstra informacje.

Starając się o kredyt, pożądane byłoby złożyć wniosek do kilku różnorodnych banków. Jeśli jeden bądź dwa banki nam odmówią, istnieje wciąż szansa, iż pozostające zgodzą się na udzielenie kredytu.