Problem ze znalezieniem wymarzonego apartamentu dla siebie. sposoby wyszukiwania mieszkań.

Wielu z nas przeszedł taki okres w życiu, że szukało się apartamentu albo na etapie do wynajęcia, albo w czasie studiów do kupienia. Z pewnością pojawiały się wtedy pytania i ukazywały problemy. Nie byliśmy pewni czy chcemy wyszukać skromnego mieszkania czy może apartamentu z wysokim standardem.

luksusowy apartament

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Wpisując w wyszukiwarkę „ Szczecin – apartament na wynajem” bądź inną nazwę miasta, możemy wyszukać wiele korzystnych propozycji, które mogą nam się spodobać. Czy wszystkie są w ogromnych cenach? Oczywiście, że nie, musimy tylko czasami być cierpliwi w szukaniu i wyszukamy swoje zaplanowane mieszkanie. Z doświadczenia wiem, że miasta się rozwijają, a osiedla ciągle budują nowe bloki. Teraz to nie problem kupić mieszkanie szczecin rynek pierwotny z wysokim standardem za niewielką sumę i co więcej nie raz są one tańsze niż mieszkania w zabytkowych kamienicach.

Oprócz z pewnością Internetu wiele ogłoszeń możemy znaleźć w gazetach. Szczególnie w lokalnych gazetach znajduje się wiele ofert mieszkaniowych. W miasteczkach studenckich są też wydawane bezpłatne gazetki z ofertami apartamentów lub pokoi do wynajęcia – polecamy ten serwis. Innym narzędziem wyszukiwania są też biura pośrednictwa. Agencje nieruchomości mają obszerną i dobrą ofertę, ponieważ wielu posiadaczy mieszkań nie ma ochoty ani czasu na wyszukiwanie najemców i zajmowanie się umowami.

apartament wewnątrz

Autor: jjandchris
Źródło: http://www.flickr.com

Wadą jest jednak to, że wymagają od najemców prowizję od sprzedaży danego mieszkania czy apartamentu która zazwyczaj wynosi większą ilość niż czynsz, który płacimy plus jeszcze ustawowy podatek. Dla młodzieży uczącej się jest to często niewygodna sytuacja, no bo niestety nie każdy może sobie pozwolić na płacenie. Jednak zawsze możesz liczyć na łut szczęścia i znaleźć ofertę bez dodatkowych opłat, dlatego nie zniechęcajmy się na początku. Wyszukanie oferty mieszkań z wysokim standardem bez prowizji to jeszcze większa satysfakcja dla nas. Agencje nieruchomości możemy znaleźć w książkach telefonicznych, w Internecie najczęściej pod słowem „makler”.

Dobrym sposobem są też znajomi i jest to najczęściej wybierany sposób studentów. Polega na szukaniu mieszkania do wynajęcia wśród znajomych, bądź znajomych naszych znajomych. Jest to bardzo dobra możliwość, bo przez pewnych bądź poleconych ludzi można utargować niższy czynsz. Wyszukiwanie mieszkań nie jest problematyczne, tak jak wspominałam wystarczy wpisać hasło z danym miastem np. „ apartamenty Szczecin wynajem” i ofert jest mnóstwo, ale pamiętajmy, że najlepsze propozycje schodzą jak świeże bułeczki.