Jak wytypować najlepszego inwestora budowlanego?

Zamierzając kupić nieruchomość, np. w postaci mieszkania, trzeba w głównym stopniu dobrać odpowiedniego dewelopera. Warto przekonać się, czy jest on zaufany i profesjonalny oraz czy zapewnia klientom fachową obsługę m.in. związaną z formalnościami i co może zaoferować poza samym mieszkaniem. Na szczęście jeżeli chodzi o inwestycje deweloperskie, Kraków ma dla nas rzeczywiście wiele interesujących propozycji.

Osiedle bloków

Autor: krss.
Źródło: http://www.flickr.com
Od znalezienia najlepszego lokum po odbiór kluczy zwykle droga jest spora, a więc pierwsze, co powinniśmy zrobić, to uzbroić się w cierpliwość. Kolejna sprawa to niezwykle sumienne przejrzenie ofert różnych deweloperów, jacy działają na naszym rynku. Okazuje się bowiem, że oferty deweloperów czasami bardzo różnią się od siebie, nie tylko w kontekście cen, lecz również świadczonych usług. To, co w jednym przypadku mieści się w ofercie standardowej, u innego inwestora może być jedynie czymś opcjonalnym, za co nadprogramowo będziemy musieli dopłacić. Dobrze jest więc zapytać wcześniej, co dokładnie jest wliczone w cenę danej nieruchomości, a za co trzeba będzie oprócz tego dopłacić. Interesująca oferta: najlepsze zielone śródmieście.

Budowa nowego osiedla

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

Z tego powodu należy wziąć pod uwagę kilka możliwych opcji, aby w konsekwencji ograniczyć się do tych najatrakcyjniejszych propozycji. Należy dowiedzieć się, czy wybrany deweloper dba o każdego klienta zarówno przed transakcją, ale także po. Zakup nieruchomości to niemały wydatek, który zazwyczaj spłaca się poprzez kredyt brany nawet na 20 lub 30 lat. To bardzo długi okres. Jeśli propozycja dewelopera będzie korzystna i zawiera w sobie interesującą opcję kredytowania, bez wątpienia podczas spłaty będzie nam o wiele łatwiej. Należy zatem starać się pozyskać jak najwięcej opinii dotyczących danego dewelopera, ponieważ mogą nam one podpowiedzieć, czy warto korzystać z jego pomocy, czy też lepiej znaleźć kogoś innego. Zobacz tutaj: .

W sytuacji tak istotnych inwestycji, jakimi jest kupno nieruchomości, powinniśmy zawsze być bardzo czujni i szczegółowo sprawdzać nie tylko oferty, lecz także deweloperów, którzy nam je zapewniają. Na szczęście współcześnie mamy pełen dostęp do tego typu informacji, w ten sposób decyzje związane z zakupem nieruchomości z całą pewnością podejmowane są z nieco większą świadomością.