ABC budowy? zastanów się zanim rozpoczniesz prace budowlane

Oczywiście budowę domu należy rozpocząć od wyboru działki. W brew pozorom jest to nadzwyczaj ważna decyzja, albowiem to od niej zależy czy będzie można pobudować gniazdko o wybranych parametrach. Ażeby się tego dowiedzieć należy złożyć wniosek do urzędu gminy o wypis.

Kiedy już mamy działkę i warunki zabudowy musimy wybrać odpowiedni projekt domu. Przy wyborze projektu należy się zastanowić nad tym, jaki ma to być budynek: parterowy, z poddaszem użytkowym, mały, ogromny, podpiwniczony itp. oraz powinno się zwrócić uwagę na takie szczegóły jak: z której strony ma być wejście, czy ma posiadać balkon, ile będzie izb i jak rozmieszczone, czy będzie garaż, czy umywalnia i kuchnia są blisko siebie. Nie mniej istotne jest też co będzie widać poprzez okno.

Jeżeli decydujemy się na brygadę należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Po pierwsze czy firma jest zarejestrowana. Dość często zdarza się, że przedsiębiorstwo jest „na lewo” i gdy coś pójdzie nie tak to niestety będziemy mieli kłopoty dlatego że firma w prosty sposób może „ulotnić” się.

drzwi

Autor: POL-SKONE
Źródło: POL-SKONE

Równie ważnym czynnikiem będzie portfolio ekipy. Warto ujrzeć inne domy postawione przez danych fachmanów, porozmawiać z posiadaczami czy firma była solidna, czy wykonywała wszystko zgodnie z planem, czy wywiązywała się z terminów.

Następnie zamawiamy materiały budowlane Wrocław tj.: pustaki, wylewki, cement, zbrojenie -drzwi wewnętrzne erkado na Ceneo . Musimy zwrócić uwagę czy realizator posiada własny sprzęt i czy ma kierownika budowy, który będzie nią kierował. Przy każdej budowie, nawet gdy wznosi się budynek systemem gospodarczym, powinien być kierownik budowy – tego wymaga prawo Niewątpliwie z realizatorem musimy podpisać umowę.

To co najważniejsze już jest, zatem można zacząć budowę. Jednakże nim się przystąpi do pierwszych prac musimy co najmniej tydzień przedtem powiadomić starostwo o terminie rozpoczęcia prac. Nabyć należy tabliczkę informacyjną, która przez cały okres trwania budowy musi stać na placu. Są na niej dane kierownika budowy – wytrzymałe kabiny prysznicowe. Prócz tablicy musimy posiadać dziennik budowy. Notuje się w nim przebieg prac. Teraz możesz spokojne budować dom. W stosownym czasie zadysponować okna i drzwi wewnętrzne Erkado. Czeka cię jeszcze położenie posadzek a także wyposażenie łazienek w kabiny prysznicowe.

Gdy prace się sfinalizują drugi raz trzeba pójść do starostwa aby poinformować tym razem o zakończeniu robót. Musimy to uczynić 2 tygodnie przed wprowadzaniem się do nowiusieńkiego domku.