Czy warto się zdecydować na kominek w domku?

Pogarszająca się ciągle jakość powietrza spowodowała, iż coraz głośniej mówi się o obostrzeniu regulacji tyczących się niskiej emisji, a więc zanieczyszczeniach od samochodowych spalin jak też procesu palenia niewłaściwych opałów.

sznur kominowy

Autor: DA
Czy wedle owych zapisów możemy bezpiecznie korzystać z kominków, jakie ostatnimi czasy cieszą się w naszej ojczyźnie olbrzymim powodzeniem? Podług najnowszych regulacji korzystanie z palenisk nie jest zabronione. Niemniej jednak osoby, które posiadają tego rodzaju urządzenie grzewcze we własnym domku bądź planują jego kupno, przestrzegać muszą paru reguł. Pieców a także kominków opalanych drewnem dotyczą standardy międzynarodowe. Wyznaczają one wymagania materiałowe, a również sposoby budowy jak też testowania kominkowych wkładów. Montaż kominka powinniśmy zostawić ekspertom, którzy dokładnie wiedzą w jaki sposób zastosować sznur kominowy.
Nowe rozporządzenia mówią również o wilgoci drewna, jakiego możesz używać w piecach. Takie drewno (maszyny do drewna używane) musi być dobrze wysuszone. Wilgotność drewna nie może przewyższać 20%. Pośród najlepszych odmian trzeba wyszczególnić grab czy też jesion. Trzeba również pamiętać, że ażeby ustrzec się dymu, drewno powinniśmy rozpalać metodą „od góry”. Rozporządzenia, o jakich mowa, na celu mają polepszenie stanu naszego powietrza jak też walkę z zalewającym państwo smogiem.

Podług ich zapisów wybór zaawansowanych pieców jakie spełniają wyśrubowane przepisy umożliwi nam cieszenie się ciepełkiem jak też niepowtarzalnym klimatem, jaki dają kominki, a jednocześnie z pewnością nie wpływa na pogorszenie się powietrza, które wdychamy.