Czym przyklejać kafelki gresowe oraz gdzie takie kafelki będą najlepiej wyglądać?

To, jaki klej do kafelek wybierzemy, jest tak samo ważne jak wybór typu tych płytek. Klej do płytek może występować w wielu typach oraz klasach, a wybór jego w głównej mierze jest zależny od rodzaju podłoża, na którym płytki będą układane.
Płytki różnego rodzaju są stosowane jako wykończenie ścian oraz posadzek w kuchniach, łazienkach i na balkonach.

domek

Autor: David Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

kejenie

Autor: Beyond Forgetting
Źródło: http://www.flickr.com
Prezentują się one estetycznie oraz istnieją w niezwykle wielu różnorodnych kolorach i rodzajach. Są one proste do utrzymywania w czystości. Lecz aby płytki wyglądały dobrze oraz były trwałe, należy stosownie je przymocować. Aby klejenie płytek zostało wykonane w odpowiedni sposób, powinien być wybrany właściwy klej. Należy pod uwagę brać rodzaj podłoża i jego wytrzymałość. Zaprawa powinna trwale oraz stabilnie połączyć płytki z podłożem. Ale żeby tak się stało, dobrać trzeba optymalny klej do rodzaju płytek. Litera C oznacza, że klej jest cementowy. Sprzedawany on jest w postaci suchej mieszanki, którą najczęściej należy rozrobić z wodą w takich proporcjach, jakie są podane na opakowaniu. Cementowy klej do terakoty i innych kafelek jest najbardziej znany. Dyspersyjny klej do płytek jest oznaczony literą D. kupić go możemy w formie masy albo pasty gotowej do wykorzystania.odwiedź serwis www (zapoznaj się z ofertą kształtowników zimnogiętych- http://www.aner.com.pl/kategorie/ksztaltowniki-zimnogiete)Jest to elastyczna zaprawa klejowa. Literą R oznaczone są kleje reaktywne, które są produkowane na bazie żywicy poliuretanowej lub epoksydowyej. Zaprawa klejowa charakteryzuje się wysoką przyczepnością do różnego typu podłoża.
Klej do gresu musi być elastyczny. Gdy przyklejamy kafelki gresowe szczególnie wielkoformatowe, klej powinien charakteryzować się dobrą przyczepnością oraz musi być przynajmniej jakości C2.

W tego typu wypadku jeszcze korzystniej sprawdzi się zaprawa cementowa C1 S1. Jeśli chodzi o kamień przede wszystkim kamień naturalny, cementowa zaprawa klejąca może nie wystarczyć. Klej do kamienia jest klejem na bazie żywicy. Idealny okaże się w klasie R2.