Na co zwracać uwagę wybierając drzwi montowane wewnątrz i jakie typy drzwi moglibyśmy dzisiaj spotkać?

Gdy aranżujemy mieszkanie, skupiamy się najczęściej na kolorystyce ścian, na meblach, posadzkach, a całkowicie po macoszemu traktujemy wybór drzwi wewnętrznych. Czynimy tak zupełnie niesłusznie, gdyż drzwi wewnętrzne posiadają bardzo duże znaczenie dla wyglądu naszego mieszkania.
Odpowiednio dobrane drzwi będą wpływać na walory estetyczne domu, lecz także na jego funkcjonalność.

producent drzwi wewnętrznych

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Kupno drzwi wewnętrznych jest z pozoru łatwym zadaniem, lecz czyhają na nas po drodze bardzo liczne pułapki. Zanim zatem udamy się do marketu, powinniśmy wcześniej rozważyć kilka niezwykle ważnych kwestii, które związane są z wizerunkiem drzwi i metodą ich otwierania. Nie moglibyśmy podejmować decyzji pochopnie. Gwarancją udanych zakupów jest poważne podejście do sprawy. Musimy mieć świadomość tego, że drzwi wewnętrzne stanowią preludium i zapowiadają to, co chowa się za nimi. Bardzo istotne jest zatem, żeby drzwi były nie jedynie praktyczne i solidne, lecz również wizualnie atrakcyjne. Każdy producent drzwi wewnętrznych pozwala zorientować się swemu klientowi, na co zwrócić uwagę przy kupnie montowanych wewnątrz drzwi oraz w jaki sposób sprawić to, żeby drzwi tworzyły harmonijną całość z resztą domu. Mieć świadomość tego należy przede wszystkim, że drzwi mają spełniać oczekiwania domowników oraz zapewniać wygodny ciąg komunikacyjny. Powinny także podkreślać styl domu.
dom - rzut

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Aby wybrać model drzwi, który zaspokoi wymagania wszystkich domowników, powinniśmy namyśleć się w pierwszej kolejności, czy interesują nas drzwi uchylne klasyczne, czy modne ostatnimi czasy towary przesuwane lub przypominające harmonijkę. Drzwi uchylne typowe wciąż cieszą się bardzo znacznym powodzeniem.

Świetnie wyglądają w każdym mieszkaniu, a paleta barw tego typu drzwi oraz wzornictwo są niezwykle bogate. Zazwyczaj spotykany rozmiar to tzw. 80-tki, ale producenci oferują również drzwi szersze 90-tki albo węższe 60-tki oraz 70-tki.