Ciekawy pomysł na drzwi w przypadku relatywnie niewielkich pomieszczeń

Jeśli wolnego miejsca mamy w mieszkaniu bardzo mało, nie trzeba tracić go na tradycyjne drzwi. Są także drzwi przesuwne, które mogą być chowane w ścianie. Jest to znakomite remedium na kłopoty z niewielką ilością przestrzeni.
Takie drzwi przesuwne chowane w ścianę nie utrudniają komunikacji i nie będą zajmować cennych centymetrów.

kamienie

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com

Są tylko nieco bardziej wymagające przy tworzeniu projektów oraz przy montażu. W poniższym artykule podpowiemy, jak przygotować drzwi przesuwne chowane w ścianę.

Jeśli spodobały Ci się elementy tego opisu, to do zobaczenia (https://www.domanski.com.pl/schody-jesionowe-drewniane/) jest również kolejna witryna, gdzie znajdziesz sporo detali na ten temat.

Montaż drzwi przesuwnych nie w każdym przypadku jest zadaniem dla fachowców, jednak wymaga określonych umiejętności technologicznych. Najbardziej istotny jest prawidłowo sporządzony projekt mechanizmu i dobra instrukcja montażu dostarczona przez wytwórcę tego typu rozwiązania. Drzwi przesuwne chowane w ścianę są dobierane do domów czy lokali, w których osiągnięcie funkcjonalnego podziału na strefy jest dużym wyzwaniem przez wzgląd na stosunkowo mały metraż.

Wystrój mieszkania

Autor: Nico Kaiser
Źródło: http://www.flickr.com
drzwi przesuwne chowane w ścianę

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Wsuwane w odpowiednią kasetę skrzydło nie będzie blokować wąskiego korytarza oraz nie utrudnia przejścia, dzięki czemu moglibyśmy zaaranżować wnętrze czy planować ustawienie mebli albo przedmiotów z większą swobodą. Z kolei w przestronnych wnętrzach tego typu drzwi przesuwne chowane w ścianę pozwalają na utworzenie stref w otwartym pokoju, czyli chociażby złączenie i rozdzielenie jadalni, kuchni czy też salonu. Drzwi w ścianie najlepiej planować już na etapie planowania wnętrza mieszkania, a najpóźniej w czasie budowania ścian działowych, gdyż w innej sytuacji ich montaż może się wiązać z dosyć pracochłonnymi przeróbkami. Znacznie mniej problematyczna opcja to montaż drzwi przesuwnych po ścianie, przykładowo po prowadnicach.

Trzeba pamiętać, że skrzydło w ścianie zezwala nam na zupełnie inne podejście do zaprojektowania wnętrza, zwłaszcza strefy przejścia między poszczególnymi pomieszczeniami.