O czym pamiętać jak kupujemy promienniki podczerwieni? Jakiego typu mają cechy?

Wśród alternatywnych metod ogrzewania domów ciekawym rozwiązaniem są elektryczne promienniki podczerwieni. To wygodne, zdrowie oraz ekologiczne rozwiązanie.
Przykład otwartej przestrzeni pracy w biurze

Źródło: architekturawnetrz.pinger.pl

Promienniki podczerwieni to Urządzenia, które wytwarzają energię elektryczną w ciepło pod postacią promieniowania podczerwonego.

Jeżeli chodzi o najbardziej prostą wersję takiego ogrzewania to możemy powiedzieć o normalnej grzałce elektrycznej, która nagrzewa się do wielu stopni Celsjusza, dzięki czemu, że z jej powierzchni tworzone jest promieniowanie podczerwone niewidzialne dla ludzkiego oka. Jest ona znakomitym nośnikiem cieplnej energii.
Promienniki podczerwieni do różnorakich zastosowań robione są w postaci żarówek, elementów ceramicznych i metalowych, a jednocześnie jako panele grzewcze do ogrzewania pomieszczeń o różnych rozmiarach i mocach. Żarówki, które każdy zna i z których korzystamy, to najzwyczajniej promiennik podczerwieni na global-online. To oczywiście źródło światła, lecz na jego wytworzenie wykorzystywane jest wyłącznie pięć procent mocy pobieranej przez żarówkę, zaś aż 95 procent mocy utracone jest w postaci ciepła.

Najczęściej wykorzystywane są jednak panele (SP – ogrzewanie na podczerwień opole) grzewcze, każdy z nich składa się z sześciu podstawowych elementów. Ceny promienników pod postacią paneli o mocy 500 W to koszt od 600 do 800 złotych, choć zdarzają się i modele po 1500. Model o 500W spokojnie ogrzeje 6mkw powierzchni mieszkania. Pamiętajmy, żeby tego rodzaju sprzęt kupić w profesjonalnym sklepie, Global-online ogrzewanie Wrocław jest dobrym miejscem na takie zakupy.