Jak bezpiecznie nabyć apartament od dewelopera

Zakup nieruchomości może być jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Żeby nie popełnić przy tym istotnych błędów, warto korzystać z rad Polskiego Związku Przedsiębiorstw Deweloperskich, który zwraca uwagę na kardynalne zasady, którymi warto się kierować poszukując własnego M na pierwotnym rynku. Na starcie sprawdź nowe inwestycje mieszkaniowe Wrocław i wybierz dewelopera.

nowe inwestycje

Autor: MelisaTG
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli ciekawią cię apartamenty na sprzedaż Wrocław (polecamy szukać na rafin.pl) jest miastem w którym powstaje bez liku nowych inwestycji. W pierwszej kolejności rekomendujemy zaznajomienie się z listą członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Członkostwo owo obliguje dewelopera do przestrzegania standardów umieszczonych w Kodeksie Dobrych Praktyk.

Czy po przeczytaniu omawianego zagadnienia masz pytania? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz poznaj więcej detali w odniesieniu do przedstawianej problematyki.

Członkiem nie może zostać pierwsza lepsza firma. Każdy deweloper chcący przystąpić do PZFD musi posiadać historię inwestycyjną, pozyskać rekomendacje należących już do Związku przedsiębiorstw a także pokazać dokumenty zaświadczające o dobrej kondycji finansowej jednostki. Zapytaj dewelopera o prospekt informacyjny. Poczynając od dnia 29 kwietnia 2012 roku, w związku z wejściem w życie rozporządzeń tak zwanej ustawy deweloperskiej, deweloperzy zaczynający inwestycje zobowiązani są do prowadzenia rachunku powierniczego, stanowiącego zabezpieczenie dla stawianej inwestycji a tym samym dla konsumentów. Deweloper nie otrzymuje z góry środków na inwestycję – rachunek powierniczy prowadzony przez bank zasilany jest kolejnymi partiami kredytu udzielonego na cel pobudowania mieszkania. Pieniążki te mogą zostać wykorzystane dopiero w momencie zakończenia całej inwestycji czy też kolejnych faz. Kolejnym obowiązkiem, jaki nakłada na dewelopera regulacja, jest ofiarowanie klientowi prospektu informacyjnego. To on instrument ochrony praw klientów, zawierający dane tyczące się spółki a także dotąd podjętych działań, takich jak chociażby nowe inwestycje mieszkaniowe Wrocław (aktualne inwestycje mieszkaniowe wrocław).

inwestycje budowalne

Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com

Prospekt zawiera wiele istotnych informacji, tj. stan prawny parceli, na której budowana będzie nieruchomość, źródła sfinansowania inwestycji, główny realizator, posiadane obciążenia hipoteczne, a również czas realizacji budowy. Żeby dowiedzieć się, czy deweloper, u jakiego pragniemy kupić mieszkanie, nie ma przeterminowanych zobowiązań, możesz sprawdzić go rejestrach dłużników, jakie posiadają spisy nierzetelnych kredytobiorców. Starczy w przeglądarkę wpisać deweloper Wrocław. Jeżeli deweloper nie widnieje w żadnym rejestrze, jest to dobry znak. Jednak dla pewności możemy poprosić go o wgląd do sprawozdań finansowych za minione dwa lata aktywności, więcej: rafin.pl/kontakt/.