Program MdM to świetne wyjście dla młodych osób, które chcą mieszkać wspólnie

mieszkanie dla Młodych to rządowy projekt, który ma pomagać ludziom młodym, startującym w dorosłym życiu, w zakupie swojego pierwszego lokalu mieszkalnego albo domu. Jeżeli chcemy ubiegać się o dopłatę z tego tytułu, to warto poznać szczegółowo regulamin.
Jeśli interesują nas dokładne zasady działania projektu MdM, to znakomitym rozwiązaniem będzie zajrzenie do Netu.

dekoracja

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Wystarczy odpalić przeglądarkę i wstukać określone hasło, aby otrzymać multum wartościowych wyników z adresami stron, na których odnajdziemy wartościowe porady. Po pierwsze trzeba sprawdzić, czy możemy wziąć udział w projekcie MdM, to znaczy czy spełniamy wszelkie wymagania – znajdź info na lcc.pl. Należy pamiętać, iż kiedy chcemy skorzystać z rządowej dopłaty, to nie wolno nam posiadać jakiegokolwiek mieszkania albo budynku. Powinniśmy też mieć mniej aniżeli 35 lat, w przypadku małżonków liczy się wiek osoby młodszej.
By dostać dopłatę w programie MdM małżonkowie muszą wziąć kredyt w wysokości co najmniej 50% ceny mieszkania na przynajmniej piętnaście lat.

Na niniejszej stronie jest dużo rzeczowych wiadomości, ale szybko sprawdź także dodatkowe szczegółowe informacje banery kielce. One również są bez wątpliwości warte uwagi.

Oczywiście, jeśli chodzi o cenę lokalu mieszkalnego, to nie może ona przekroczyć kwoty określonej dla konkretnej lokalizacji. Jeśli chcemy składać wniosek o dopłatę z programu wybierane mdm, to powinniśmy uczynić to w tym banku, który udzieli nam kredytu oraz przystąpił do projektu. Trzeba również podpisać oświadczenie, iż zakupione mieszkanie będzie służyć realizacji swoich potrzeb i nie będzie sprzedane oraz podnajmowane.

Jak widać formalności są całkiem uciążliwe, jednak dużo małżeństw ma szansę dzięki temu projektowi w końcu zamieszkać razem we własnym mieszkaniu.