Jakie istnieją plusy drzwi przesuwnych montowanych w ścianie?

Jeśli w naszym mieszkaniu posiadamy bardzo mało miejsca, nie trzeba tracić go na typowe skrzydło drzwiowe. Bardzo modne ostatnio drzwi przesuwne, które są chowane w ścianie to znakomite remedium na wszystkie kłopoty związane z niewielką przestrzenią.

Ich olbrzymią mocną stroną jest to, że nie utrudniają one komunikacji, nie zabierają niezwykle cennych centymetrów i są tylko nieco bardziej wymagające w montowaniu. Sam montaż drzwi przesuwnych i chowanych w ścianie to nie zadanie jedynie dla specjalisty, lecz wymaga pewnych zdolności technicznych. Najistotniejszą sprawą jest tu profesjonalny projekt systemu oraz często bagatelizowana przez fachowców instrukcja montażu, która dostarczana jest przez producenta. Jeśli zainteresowały Cię drzwi chowane w ścianie, to należy mieć świadomość tego, że wykorzystuje się je zazwyczaj w mieszkaniach czy domach, w których osiągnięcie bardzo funkcjonalnego podziału na strefy jest sporym wyzwaniem przez wzgląd na nieduży metraż. Takie wsuwane w specjalną kasetę drzwi nie będą blokować wąskiego korytarza oraz nie będą utrudniać przejścia. W taki sposób możemy aranżować przestrzeń i zaplanować inne i w większym stopniu funkcjonalne ułożenie mebli czy pozostałych przedmiotów.
drzwi chowane w ścianie

Autor: Enix
Źródło: Enix
W bardziej przestronnych Wnętrzach tego typu drzwi przesuwne chowane w ścianie pozwalają również na stworzenie tzw. stref swobody. Następną zaletą jest to, że takie rozwiązanie pozwala na oddzielenie salonu i kuchni. Istotnym aspektem tego rozwiązania jest to, że takie drzwi w ścianie najlepiej jest zaplanować już na etapie projektowania wystroju przestrzeni a najpóźniej w czasie budowania ścian wewnętrznych.

W innym przypadku instalacja takich drzwi będzie wiązała się z bardziej pracochłonnymi czynnościami.

Stworzyliśmy wpis o podobnej treści. Umieściliśmy go na następnej witrynie. Kliknij więc w ten link i dowiedz się szczegółów z tym związanych.

O wiele mniejszym kłopotem będzie instalacja tego typu drzwi przesuwnych w ścianie przykładowo po szynach.