A może Twoją pierwszą komodę do lokum wykonasz samodzielnie? Spróbuj już dziś!

Jeśli rozejrzysz się po sklepach meblowych, możesz doświadczyć wrażenia iż ceny mebli są o wiele za wysokie w stosunku do gatunku. Nawet mały mebel z zwyczajnej płyty wiórowej może kosztować krocie. Jeśli masz odrobinę miejsca w garażu a także smykałkę do remontowania, z pewnością uda ci się samemu wykonać dużo piękniejsze regały za ułamek wartości tych które oferowane są w sklepie.

Ponadto twoje meble będą dokładnie dostosowane pod kątem rozmiarów. Co więcej – sklejanie mebli to interesująca zabawa. Z pewnością dobrze zrobi Ci trochę ruchu a także wysiłku fizycznego.

płyta stolarska

Autor: Matt
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie chcesz tracić czasu na rysowanie własnego projektu, możesz skorzystać z zawartości internetu. W internecie wiele osób wrzuca już skończone schematy mebli, dzięki czemu mamy możliwość od razu zakupić płyty w dobrych rozmiarach. Płyty wiórowe to jedno z odpowiedniejszych i niedrogich rozwiązań. Aby zakupić płyty wybieramy się do stolarza wraz z kartką z narysowanymi meblami i wybieramy pasujące nam okleiny. Okleina musi być z PCV, gdyż ten wariant jest bowiem najbardziej trwały.

Płyty stolarskie zaliczane są obok sklejki do najstarszych półproduktów wykorzystywanych w przemyśle meblarskim- płyty stolarskie oferta.

Nie czekaj, a jeżeli zaciekawił Cię ten temat, to odsyłam do strony www (https://tectumgroup.pl/dachy-blaszane/). W tamtym miejscu odnajdziesz ciekawe wątki.

Płyty te mają porównywalną budowę do sklejek. Zbudowane się one z warstwy środkowej a także warstw zewnętrznych zwanych fornirami. W przeciwieństwie do sklejki płyta stolarska charakteryzuje się mniejszym ciężarem. Wytwarzanie tego typu płyt ma głównie na celu wyrównanie naprężeń powstających pod wpływem pęcznienia oraz kurczenia się drewna, a dzięki temu otrzymanie materiału o właściwszej podatności na odkształcania.

prace stolarskie, stolarz

Autor: Marco Enzo Squillacioti
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy już posiadamy nasze płyty potrzebujemy także fragmentów mocujących. Mogą być to kołki meblowe oraz zaślepki w kolorze takiej samej jak okleina. Gdy robimy szafkę z drzwiczkami, musimy jeszcze kupić fronty a także zawiasy mocujące.

Robienie mebli to głównie męskie hobby. Zyskujemy satysfakcję ze stworzenia mebli praktycznie od zera. Zaoszczędzamy także pieniądze. Jeśli nas to hobby zaciekawi to mamy możliwość zająć się tym zawodowo i co istotne możemy zarabiać.