Kupno własnego mieszkania czy wynajmowanie? Jak to wygląda w naszym kraju?

W Polsce marzenia o własnym lokum są rzeczą normalną. Wiele osób nie zadowala wynajmowane mieszkanie przez resztę życia. Nie powinno to dziwić, ponieważ przepisy nie pomagają stale mieszkać na wynajmowanym.

Taki lokator nie może się czuć pewnie oraz sądzić, że długi czas będzie będzie w stanie spokojnie wynajmować lokum, a musi liczyć się z tym, iż wręczone mu zostanie wypowiedzenie i będzie musiał się wyprowadzić wraz z całym dobytkiem.
podczas budowy

Autor: UnderhillHouse
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, że im mamy więcej lat, tym więcej rzeczy nagromadziliśmy. Chcemy także mieć coś na własność i miejsce, w jakim będzie można się na stałe rozgościć, a nie mieć nad sobą groźbę wiecznych przeprowadzek. Dlatego właśnie rynek mieszkań ma się całkiem dobrze, a deweloperskie mieszkania, jak i takie z drugiej ręki znajdują jakichś nabywców prędzej czy później. Oczywiście kiedy chodzi o mieszkania Warszawa oraz stołeczni właściciele mieszkań mają największy kłopot ze sprzedażą tych bardzo dużych lokali. Na pewno sporo osób marzy o tym, by mieć dużą przestrzeń życiową, natomiast niestety niewiele osób na taką rzecz stać. Dlatego kiedy chodzi o Wybór mieszkania, to raczej trzeba iść na kompromis, jaki sprawia, że może nie będziemy mieszkać w domu swoich marzeń, ale jednak we własnym.
budogram.pl/porady/ceramika-budowlana-korzysci

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno podjęcie finalnej decyzji, kiedy chodzi o zakup swojego lokum nie jest prostą rzeczą. Jednak mimo to, jeżeli sądzimy, iż stać nas na tego typu krok, to warto go zrobić – super mieszkania w Warszawie.

Świadomość taka, iż nie musimy być zależni od właściciela mieszkania, jakie wynajmujemy, a jedynie skaner optyczny siebie, jest z pewnością rzeczą wartą zastanowienia się nad kupnem mieszkania na własność.