Kupić mieszkanie lub postawić dom?

Sporo osób stojących przed podjęciem decyzji o zakupie apartamentu ma problem ze zdecydowaniem czy kupić nowe mieszanie od dewelopera a może zdecydować się na coś z mieszkań używanych? Jak jest więc naprawdę? Czy warto nabyć nowe mieszkanie od dewelopera? Wszystko jest zależne od Twoich zamierzeń na przyszłość a także możliwości finansowych. Kupno mieszkania w znanym mieście np. Warszawa, dzielnica Wilanów to duży wydatek. Gdybyś wybrał nabycie w trochę mniej znanej okolicy za te same pieniądze mógłbyś kupić dom o wielkości kilkuset metrów a nie małe mieszkanie.

mieszkanie

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jesteś pewny, że za kilkanaście lat sprzedasz mieszkanie to wybieraj takie, które będzie popularne na rynku – dzięki temu prościej będzie Ci sprzedać. Pamiętajmy, że deweloperzy sprzedają mieszkania w stanie surowym – a więc czeka Was jeszcze wykończenie oraz urządzenie mieszkania a to wiąże się z sporymi kosztami.

Wejdź na ten odsyłacz oraz zdobądź cenne info (multibed.pl/zarzadzanie-mieszkaniami-na-wynajem/) odnośnie opisywanej w tym artykule kwestii! Z pewnością faktycznie uznasz je za godne uwagi!

Kupienie gotowego mieszkania to jednak komfort – otrzymujesz klucze i jedyne czym się martwisz to urządzeniem według własnych pragnień. Decydując się na postawienie domu od początku musisz liczyć się z milionem spraw do załatwienia, koniecznością pilnowania ekip budowlanych oraz ciągle pojawiającymi się problemami.

Dodatkowo, może okazać się, że wybranie działki w dogodnej lokalizacji wcale nie jest takie proste – deweloperom znacznie łatwiej postawić mieszkania w centrum miasta.wejdź tutaj usługi budowlane wrocław usługi budowlane wrocławNieznajomość prawa, jedna pomyłka, wbrew pozorom nieistotna może okazać się powodem do ogromnego zwiększenia kosztów.
Aktualne mieszkania od deweloperów (informacje na stronie rp33.pl) są atrakcyjne pod względem umiejscowienia, plan mieszkań jest na tyle właściwy, że zawsze da się wybrać coś dla siebie i co ważne – przecież możesz kupić mieszkanie tak duże jak tylko potrzebujesz.

Ważną zaletą nabywania nieruchomości od dewelopera jest jednak pewność atrakcyjnej ceny oraz najmniej papierkowych formalności. Koszt nabycia nie zawsze jest sporo wyższy od własnej budowy, ponieważ firmy deweloperskie kupują tańsze materiały budowlane oraz zatrudniają pracowników na cały etat. Tak więc podjęcie właściwej decyzji o budowie bądź zakupie mieszkania jest niezwykle trudne – każdy ma wyjątkowe spojrzenie na sprawę.
Autor: Rzeczpospolitej 33