Czym osłonić nowoczesne okna?

Mieszkanie to prywatna ostoja służąca do zrelaksowania się. To miejsce, do jakiego powracamy po męczącym dniu w pracy, aby dostatecznie odpocząć i nacieszyć się wreszcie swobodą. Podczas gdy mamy zamiar się odciąć od reszty świata, często wykonujemy to za pomocą zasłon. Jeszcze do niedawna we większości polskich okien mogliśmy zobaczyć jak powiewała śnieżnobiała firaneczka lub pstrokata zasłonka. Po tym mogliśmy poznać, że ten dom ma właścicieli, którzy o niego dbają. W końcu okna są bardzo ważne. Dostarczają nam potrzebnego światła słonecznego, umożliwiają nam kontakt z otoczeniem. Pomimo tego w każdej chwili jesteśmy w stanie okna zasłonić.

Żaluzje pionowe Fivaro

Źródło: http://fivaro.pl/

W nowoczesnych aranżacjach domów klasyczna firanka ustępuje miejsca praktyczniejszym roletom. Takie manewr zapewnia bardzo dużo dobrych rzeczy. Nade wszystko, rolety okienne nie są tak kłopotliwe w utrzymaniu. Firanki dobrze jest systematycznie przepierać, a potem zawieszać. Nie jest to nasza ulubiona robota domowa. Dodając, zasłony, zwłaszcza wykonane z grubych materiałów, są istnymi łapkami na kurz. Roletę możemy dużo łatwiej i szybciej przeczyścić. Rolety możemy z powodzeniem stosować w oknach dachowych. Co raz chętniej są stosowane rolety elewacyjne elektryczne, sterowane na pilot.

Obecnie bardzo popularne są rolety dzień-noc.

Plisy okienne

Źródło: http://fivaro.pl/

Jest to idealne rozwiązanie do pomieszczeń takich jak sypialnia, czy biuro. Takie rolety posiadają naprzemiennie ułożone paski zaciemniającego oraz przepuszczającego promienie światła materiału. To my decydujemy o tym, jakie natężenie światła pragniemy mieć w wybranym momencie w pokoju, sterując roletą. Znaczna ilość osób pracuje w nocy, natomiast odsypia zmęczenie w ciągu dnia. Takie rolety dostarczają idealne zaciemnienie pokoju. Są one też schludnie wyglądające oraz bardzo trwałe. Jest to bardzo oryginalny pomysł na przyozdobienie naszych okien.

Wszystkie nowoczesne ozdoby okienne są dostępne w wielu kolorach i wzorach.

Gdy zaciekawił Cię opisany zagadnienie, poznaj serwis kliny styropianowe, gdzie znajdziesz obszerne informacje. Poszerz swoją wiedzę.

Bardzo efektowne są też żaluzje pionowe, które doskonale prezentują się w oknach łukowych. Eleganckie są też plisy okienne, które również można stosować w niestandardowych oknach. Dzięki tego typu rozwiązaniom nasze mieszkanie zyskuje niepowtarzalny charakter.