W jaki sposób odróżnić typy wyposażenia magazynów

Magazyn jest miejscem, używanym do składowania i przechowywania różnego rodzaju materiałów i ładunków. Jego cechy będą zmieniać się zależnie od typu przechowywanych ładunków. Na przykład przy przechowywaniu produktów spożywczych, wymagających trzymania w zimnie, składuje się je w pomieszczeniach o obniżonej temperaturze. Są to tak zwane chłodnie i mroźnie, przy czym mroźnie wyróżniają się znacznie mniejszą temperaturą powietrza.

magazyn

Autor: inplusPR
Źródło: www.inplusPR.pl

Chłodnie i mroźnie mają specjalną budowę po to, by były w stanie stworzyć konieczne warunki. Niezbędne są również rozmaite maszyny i instalacje, jak na przykład regały wspornikowe.

Regały
Najważniejszym wyposażeniem każdego magazynu są regały.

Jeżeli masz chęć poznać więcej informacji na omawiany wątek – dobrze się składa, ponieważ istnieje już pełna informacja (https://www.eogniwa.pl/pl/c/Zawiesia-wezowe/30), którą można zobaczyć tutaj.

Pozwalają one na przechowywanie możliwie jak największej ilości produktów w jednym pomieszczeniu magazynowym. Regały takie zorganizowane są w taki sposób, by przestrzeń była jak najlepiej zagospodarowana. Istnieją one w wielu zróżnicowanych odmianach, w zależności od potrzeb. Jednym z typów są regały wysokiego składowania. Jak samo to określenie podpowiada, pozwalają one na przechowywanie znacznie większej ilości produktów niż inne regały. Wynik ten otrzymuje się po użyciu mocnej blachy, czemu której regał jest bardzo wytrzymały. Ten rodzaj regałów charakteryzuje się sporą wysokością, wynosząc ą nawet do 15 metrów. To dlatego składowanych przedmiotów można zgromadzić tam tak dużo.

Inne akcesoria

moduły

Autor: Schüco
Źródło: Schüco

W pomieszczeniach magazynowych oprócz regałów istotną funkcję posiadają także inne urządzenia. Należą do nich między innymi wózki. W pomieszczeniach takich towary bardzo często przechowywane są na paletach. Czasami mają również bardzo dużą masę. Dla ułatwienia ich transportu oraz wyręczenia człowieka stosuje się w wielu miejscach wózki paletowe i widłowe. Wózki takie w większości poruszane są za pomocą prądu z akumulatorów. Wykorzystywane są do transportu palet i ciężkich materiałów. W magazynach nierzadko wykorzystuje się również tak zwane regały wjezdne, na których ładunek rozlokowuje się bezpośrednio przy wykorzystaniu wózka widłowego. Wszystkie te rozwiązania pozwalają na jak najbardziej korzystne wykorzystanie powierzchni magazynowej, jak również na zaoszczędzenie czasu przeznaczonego na przewożenie.