Jak zatroszczyć się o blaszany garaż? Co powinniśmy zrobić? Jakie czynności można podjąć?

Lata mijają, a różne przedmioty ,których używamy codziennie podlegają powolnej destrukcji. Przedmioty większe oraz te małe, takie z których korzystamy najczęściej i od święta, te, co są nieodzowne oraz takie, o których nie pamiętamy. Niestety nic nie trwa wiecznie, więc albo pogodzimy się, że tak jest i nic nie będziemy robić, albo właśnie zaczniemy działać. Garaże blaszane są dosyć podatne na zniszczenia i upływ czasu, jednakże istnieją odpowiednie sposoby, żeby zatrzymać tą erozję.

Samochód w garażu

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy wiedzieć, iż jeżeli odpowiednio zabierzesz się do prac konserwacyjnych, to odnowisz swój garaż równie dobrze jak profesjonalna firma. Co będzie potrzebne? Z pewnością specjalistyczne, lecz dla każdego dostępne rzeczy, takie jak gruby producent standów kartonowych ścierny, szczotka druciana czy preparat antykorozyjny. Do tego nie możemy zapomnieć o wałku, farbie oraz lakierze. Od czego zacząć? Przede wszystkim rozpocznij od dokładnego oczyszczenia garażu z różnych nieczystości, jak liście oraz błoto. Pamiętaj, iż najwięcej takiego brudu gromadzi się na dachu garażu. Później dokładnie oszlifuj obszary pokryte rdzą. Dobrze jest wykonać to drucianą szczotką, jednocześnie jeśli masz do czynienia z mniej widoczną korozją – użyj papieru ściernego.

Może się niestety zdarzyć tak, że korozja przeszła na wylot odnawianej przez nas powierzchni metalowej konstrukcji. W tego typu sytuacji przyda się szpachla do metalu, z jej pomocą uzupełnisz wszystkie ubytki. W ten sposób doprowadzony do czystości metal, musisz pokryć specjalnym preparatem przeciw rdzy, gdyż wytworzy on dodatkową ochronę.

Garaż wolnostojący

Autor: raneko
Następnie trzeba pomalować ściany i wrota. Pędzlem bez problemu dotrzemy do trudniej dostępnych obszarów. Garaże wykonane z blachy musimy przykryć przynajmniej dwoma warstwami farby (sprawdź ofertę garaży firmy WAW System). Pomiędzy nałożeniem pierwsze i kolejnej warstwy farby, odczekaj 24 godziny.

Pamiętajmy jednakowoż, iż najbardziej wartościową radą na długowieczność naszego zadaszenia dla auta jest porządna podstawa. Oznacza to, że jeżeli chcemy posiadać garaż pewny oraz na długi czas, to powinniśmy go starannie jak i bardzo solidnie zbudować, pamiętając o tego typu rzeczach jak chociażby podłoże pod garaż blaszany, które ma ogromny wpływ na jego trwałość .