Jest taki produkt, który jest najlepszy w ocieplaniu domów, ale także w pakowaniu delikatnych przesyłek

Mowa tutaj o styropianie. Jest to znane tworzywo sztuczne, które posiada bardzo duże zastosowanie.
Zapewne nawet wcześniej nie byliśmy świadomi tego, że styropian jest używany w tak wielu różnych działach, że pewnie mamy z nim kontakt kilka czy kilkanaście razy dziennie.

aranżacja

Autor: Sam Beebe
Źródło: http://www.flickr.com
Wnętrza w stylu fluo

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
styropian

Autor: Knauf Sp. z o.o.
Źródło: Knauf Sp. z o.o.
W budownictwie używa się go do izolowania i ocieplania wielu powierzchni. Da się na przykład zamontować go na dachu lub na stropie, ale też na ścianach. Wtedy będzie spełniał wymienione wcześniej funkcje. W dzisiejszych czasach wydaje się to być jeden z częściej używanych tworzyw w resorcie budowniczym. Oprócz tego styropian wykorzystywany jest do wytwarzania tacek, na których układa się jedzenie posyłane do sklepów — na przykład surowe i pakowane w folię mięso albo krokiety. Ze styropianu wytwarza się także opakowania (zobacz usługi skrzynie transportowe ze sklejki) dla kruchych rzeczy, które trzeba wysłać kurierem. Tu istnieją dwie metody pakowania. Pierwszy to skrupulatny odlew — zatem styropian dokładnie dostraja się do kształtów rzeczy (kryształowej butelki czy wazonu) lub karton z kruchym przedmiotem napełnia się drobnym styropianem, który przybiera kształt drobnych kuleczek. Tworzywo to ma różną gęstość zależnie od zapotrzebowań. Najtrwalsze jest oczywiście to, które wykorzystuje się w budownictwie.

Te, które wykorzystuje się do osłony różnych rzeczy w czasie przewozu, bywają o wiele mniej twarde. Jeżeli zapragniemy, to bez problemów będziemy mogli je złamać.