Jak kupić lokal z dopłatą z programu rządowego Mdm?

Projekt MDM to sposób, by młodzi mieli prostszy start w dorosłe życie. Ten rządowy program wsparcia osób, rozpoczynających drogę do posiadania własnego mieszkania, ma na celu pomoc w kupnie mieszkania, które dla młodych ludzi często jest wizją daleką i nieosiągalną. MDM działający jako program rządowy od stycznia 2014 r., posiada pewne zasady. Nie jest dostępny dla każdego i nie dotyczy kupna każdego mieszkania. Aby dowiedzieć się, czy można z niego skorzystać, najłatwiej odwiedzić stronę internetową programu, na której znajdziemy wszelkie kluczowe obwarowania i informacje.

dofinansowanie na zakup mieszkania

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Program pomocowy skierowany jest do osób, które nie przekroczyły jeszcze 35 roku życia. Gdy o dofinansowanie Mieszkanie dla Młodych wnioskuje para będąca w związku małżeńskim, pod uwagę bierze się wiek młodszego z partnerów.

Ciekawy wpis? Niezmiernie nam miło. Jednocześnie gorąco zapraszamy na (https://www.petkingdom.pl/legowiska-dla-psa) naszą kolejną witrynę, gdzie wyszukasz dużo ekstra wątków.

Każde miasto posiada wskaźnik, określający się na jakim poziomie ma kształtować się cena mieszkania, które zostanie zakupione ze wsparciem programu. Aby móc skorzystać z programu, należy również wykazać, iż kupowane mieszkanie jest pierwszym, a wcześniej ani teraz, uczestnik programu nie posiada mieszkania na własność, ani nie jest współwłaścicielem. Program MDM wprowadza także ułatwienia dla osób, które mają troje lub więcej dzieci. () W takim wypadku znoszone jest kryterium wieku. Dofinansowanie, na jakie mogą liczyć osoby biorące udział w programie MDM, oferowane jest w sytuacji, jeżeli wartość kredytu to minimum 50 procent wartości mieszkania, a jego spłacanie rozłożone jest przynajmniej na okres 15 lat. Działanie programu MDM przewidziane jest na okres 5 lat, ale posiada także ograniczenia i limity, stąd decydując się na przystąpienie do programu MDM, warto się pospieszyć – zobacz czy możesz kupić mieszkanie w korzystnej cenie.

puste mieszaknie

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com

Limity te mają także charakter roczny, co oznacza, iż z końcem roku może być trudno uzyskać dofinansowanie MDM. Dopłata w ramach MDM dotyczy mieszkań, których powierzchnia nie jest większa niż 75 m2, w przypadku rodzin z trojgiem lub więcej dzieci, ten metraż to 85 m2. Istotną informacją jest również to, że kryterium dzietności, dotyczy zarówno dzieci biologicznych, jak również tych, które zostały przysposobione. (inwestycje mieszkaniowe Gdańsk) Dopłata w przypadku metrażu podstawowego dotyczy 50 m2, w sytuacji rodzin wielodzietnych – 65 m2. Istotne jest też to, iż dotyczy ona tylko lokalu mieszkalnego, nie obejmując tarasów i balkonów, garaży, komórek lokatorskich, strychu czy pralni, antresoli i schowków oraz szaf, które w postaci wnęk, umieszczone są w ścianach.