Dom to cicha przystań dla domowników, ale też wizytówka – z tego powodu powinniśmy zatroszczyć się o wygląd frontowej ściany budynku

Wszyscy mieszkańcy domów wiedzą, że budynek jest niemal niczym żywy organizm – należy o niego dbać, żeby służył bez kłopotów nam oraz naszym dzieciom i wnukom.
Stawiając czy remontując dom najczęściej wybiegamy już w planach do przodu i aranżujemy wnętrze domu.

elewacja

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Istotny wydaje się być dla nas design pokoju dziennego, gdzie chcemy przyjmować gości, ale także praktyczność kuchni czy łazienki. Nieczęsto planujemy to, jak budynek powinien wyglądać od frontu. To znaczy, pragniemy rzecz jasna, żeby był ładny i nie odstraszał spacerowiczów, ale nie zajmujemy się taką kwestią zbyt uważnie. To duży błąd. Powinniśmy uświadomić sobie, że elewacja to przecież pierwsza warstwa ochronna budynku. W naszej ojczyźnie są różne pory roku i aura ma spory wpływ na ściany. Latem mamy ostre słońce, a zimą wiatr oraz mróz. Jest to duże wyzwanie dla budowlańców. Przez to najczęściej decydujemy się na tynk elewacyjny. Jest kilka typów tynku, przykładowo silikatowe oraz mineralne. Dlatego przed dokonaniem wyboru, musimy skrupulatnie przestudiować wszystkie za oraz przeciw różnych typów. Są też tacy, którzy pragną, by ich elewacja była bardziej ekologiczna. Wybierają zatem drewno, którym okładany jest budynek. Drewno jest o tyle wdzięcznym materiałem, że możemy sprawić dzięki niemu, że wynajem toalet przenośnych poznań będzie prezentował się bardzo tradycyjnie.

Lub zupełnie odwrotnie – w połączeniu z kamieniem czy płytami klinkierowymi może stworzyć niezwykle nowoczesny design, który będzie wyglądał fantastycznie.