Z jakiego powodu czasem drzwi określamy „prawymi” a w niektórych przypadkach „lewymi”?

drzwi wewnętrzne mieszkania możemy nabyć praktycznie natychmiast jedynie w dużych marketach budowlanych. Na tzw. skrzydła drzwiowe i ościeżnice, które wybrane zostały z katalogu czeka się nawet przez parę tygodni.
Najpierw trzeba wybrać dobry model naszych drzwi.

inwestycje mieszkaniowe

Autor: Frerk Meyer
Źródło: http://www.flickr.com
W następnej kolejności przedstawiciel producenta powinien starannie wymierzyć otwór, co jest gwarancją tego, że drzwi wewnętrzne będą pasowały w sposób idealny. Należałoby nabyć drzwi łącznie z autoryzowanym montażem. Przy wykonywanym w sposób nieumiejętny montażu drzwi, można je łatwo zniszczyć i w ten sposób stracić na nie gwarancję. Poza tym taki produkt wraz z usługą dotyczącą ich zamontowania jest objęty niższym Vat-em. Jeżeli chodzi o kolor drzwi, to warto jest dobrać go sugerując się kolorem stolarki albo dopasować go do ścian i podłóg. Do wszystkich otworów na drzwi warto jest dobrać drzwi wyprodukowane z jednej kolekcji stylistycznej. Drzwi zawierające pojedyncze skrzydło posiadają zazwyczaj szerokość w przedziale 60-110 cm.
zakup
Te bardziej szerokie ze względu na ciężar skrzydła będą wymagać większej liczby zawiasów. Zazwyczaj są ich 3. Drzwi o w większym stopniu niestandardowych rozmiarach są tworzone na specjalne zlecenie. Każdy producent drzwi wewnętrznych chętnie wykona tego typu zlecenie, jednak trzeba pamiętać o tym, że cena jednostkowa będzie tym większa, im wyższa okaże się ilość produktów stworzonych na specjalne zlecenie.

Drzwi określa się jako „lewe” tylko w takiej sytuacji, jeżeli przesuwając skrzydło, za klamkę trzyma się lewą ręką, a zawiasy będą znajdować się z lewej strony.

Kliknij ten link i sprawdź tu łopatki do pompy próżniowej analogiczne informacje na ten temat – one z całą pewnością Cię zainteresują, więc nie zwlekaj za długo:)

Jeżeli zawiasy znajdują się po prawej, zaś drzwi otwiera się przy pomocy prawej ręki, to będą to drzwi „prawe”.