Czy można wziąć mieszkanie w leasing?

O leasingu pojazdów słyszało dużo ludzi. Mało kto jednak wie, że w leasing możne wziąć także lokale, w tym również mieszkania.

mieszkanie

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com
Leasing nieruchomości jest mniej znanym jeszcze w Polsce produktem na rynku finansowym. Leasing nieruchomości jest obecny na naszym rynku już od końca lat dziewięćdziesiątych – więcej o leasingu nieruchomości. Jego moda ostatnimi czasy zaczęła systematycznie wzrastać. Z leasingu budynkami bardzo często są w stanie korzystać firmy, dużo rzadziej decydują się na niego osoby prywatne. Od jakiegoś czasu na polskim rynku nieruchomości pojawiła się jak wiadomo możliwość leasingu budynkami także przez osoby które nie mają przedsiębiorstwa. Osoby, które nie mają swojego lokum, których nie stać na jego zakupienie za kredyt bankowy mogą w ostatnim czasie wziąć mieszkanie w leasing. Zyskujące coraz większą popularność mieszkanie w leasing jest uzyskać o wiele łatwiej niż kredyt hipoteczny na wykupienie swojego mieszkania – przeczytaj o mieszkaniu w leasing. Koszty leasingu mieszkania są także mniejsze niż raty, które trzeba spłacić zaciągając kredyt hipoteczny.

Jak prezentuje się leasing mieszkania w praktyce? W tym przypadku posiadacz takiego mieszkania również zobowiązany jest do zapłacenia poszczególnych rat. Aby móc pozyskać mieszkanie w leasing osoba która tego chce musi przedstawić zaświadczenie o dochodach. Oprocentowanie, które dają firmy pokazujące mieszkania w leasing jest w skali roku nieprawdopodobnie niskie. Z możliwości wzięcia mieszkania w leasing coraz częściej pragną korzystać osoby, które mają nieprawdopodobnie niską zdolność kredytową, aby bank zdecydował się dać im kredytu hipotecznego. Leasing mieszkania może być również alternatywą dla osób, które mają niekorzystną historię kredytową w BIK. Okres leasingowania mieszkania może być nieprawdopodobnie różnorodny, maksymalnie wynosi on dwadzieścia pięć lat.

Ten wpis zawiera interesujące informacje na opisywany temat – jeśli masz ochotę uzyskać większą ilość wpisów, to odwiedź stronę łopatki grafitowe becker, która omawia zbliżone zagadnienia.

Po zapłaceniu wszystkich rat leasingowych mieszkanie staje się naszą własnością. Dla zainteresowanych, których nie stać na zakup mieszkania za gotówkę, dla ludzi, które nie posiadają szans na uzyskanie kredytu hipotecznego leasing mieszkania wydaje się być interesującą szansą na to by móc posiadać mieszkania. Jest to opcja o wiele mocniej atrakcyjna niż wynajmowanie przez dłuższy czas.