Dekorowanie ścian. Sposoby na zmniejszenie kosztów odświeżania starych powierzchni. Czy malowanie to jedyna opcja?

Z reguły projektując nową przestrzeń albo odnawiając podstarzałą zastanawiamy się długi czas nad tym jak mają wyglądać ściany w naszym domy. Czasem bardzo długo zajmuje zanim zdecydujemy się na dany kolor, tapetę czy fakturę ściany. Możliwości udekorowania ścian jest bardzo dużo z tego powodu nie jest dziwne, iż ciężko podjąć decyzję. Jakie wymienić można najciekawsze formy dekorowania ścian? Na jakie warto zwracać uwagę?

Jak planujemy wziąć się za odświeżenie ścian warto przyjrzeć się w jakim stanie znajduje się obecna powłoka jak również przemyśleć całość prac.

naklejki ścienne

Autor: enn-here
Źródło: http://www.flickr.com

Może bowiem okazać się, iż cała powierzchnia nie wygląda źle i gdyby trochę się zastanowić, to możemy dosyć małym kosztem wygląd ścian polepszyć. Zapewne nie wszyscy będą w to w stanie uwierzyć, jednak faktycznie wystarczy trochę kreatywności by pozbyć się najbardziej widocznych mankamentów. Pomysłem na przykrycie niedoskonałości są naklejki dekoracyjne. Część osób uważa, iż są one dobre dla pokoi dziecięcych. Faktycznie jest dużo wzorów dla najmłodszych jednak istnieje też dużo odpowiednich choćby do pokoju gościnnego. Motywy roślin albo abstrakcyjne wzory nie tylko zakryją mankamenty ale z pewnością sprawią, iż wnętrze będzie bardziej interesujące i oryginalne. Gdy nie chcemy wieszać na ścianie dodatkowych rzeczy, a

naklejki w pokoju dziecka

Autor: Jon
Źródło: http://www.flickr.com

raczej chcielibyśmy zostać przy farbie, to odpowiednie dla nas będą dobrej jakości szablony do ścian. Są one dobre w miejscach, gdzie ściana (zabudowy szklane wrocław) nie jest mocno zniszczona, ale raczej przybrudzona oraz wymaga odmalowania. Za sprawą szablonów można pomalować jakąś część powierzchni bez konieczności zamalowywania całej ściany.

Pozwoli to na oszczędność pieniędzy jak również naszego czasu. Szablony takie są bardzo proste w użyciu. W sklepach z farbami znajdziemy dużo ciekawych wzorów. Natomiast można też samemu przygotować tego typu szablon jeśli tylko mamy trochę zdolności manualnych, czas oraz chęci na tego typu zajęcia.
Należy powiedzieć, iż takie zabiegi mogą być zrobione tak na zniszczonej ścianie jak również całkiem nowej. Tego typu punktowe zajmowanie się powierzchnią ścian jest w ogóle bardzo interesującą formą dekoracji. W ten sam sposób można użyć choćby tapety, którą nie nałożymy na całą ścianę (więcej przykładów naklejek), ale na jej część. Można w taki sposób oddzielić przykładowo od siebie dwie przestrzenie o innym charakterze. Jest to interesujący zabieg, jaki sprawia, iż przestrzeń ożywia.