Kupowanie nowego mieszkania – na co przyda się zwrócić wyjątkową uwagę?

Chcąc wykupić nowiuteńkie mieszkanie, naturalnie musimy rozeznać się w kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu ofertach sprzedażowych. Rynek posiadłości rozwija się ogromnie prężnie, ofert nowych mieszkań na sprzedaż jest bardzo dużo. Co sekundę słyszy się o budowie nowiutkich inwestycji mieszkaniowych. Nabycie nowego mieszkania pod żadnym pozorem nie powinien być decyzją pochopną, albowiem jest to inwestycja na niezmiernie długie lata, niekiedy nawet na całe życie.

nowe mieszkania w budowie

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Przeglądając nowe mieszkania na sprzedaż , zwróćmy uwagę na takie istotne czynniki, jak na przykład cena, metraż mieszkania, ilość pokoi, lokalizacja, i także wykonanie mieszkania i budynku (najlepsze propozycje na sprzedaż). Częstym problemem, który pojawia się przy nowiutkich inwestycjach mieszkalnych, jest słaba elewacja, co sprawia odpadanie tynku. Wygląda to niezwykle nieestetycznie i z pewnością oddziałuje na jakość budynku. Dobierając mieszkanie, () wskazane jest także zwrócić uwagę na okolice dodatkowo sąsiedztwo. Czy okolica, w której pragniemy zamieszkać jest odpowiednio skomunikowana z innymi częściami miasta? Czy blisko znajdują się przystanki autobusowe lub transport ślimakowy tramwajowe? Jak wygląda zaplecze handlowe i usługowe? Czy w pobliżu znajdują się różne sklepy, markety albo apteki? Rodziny z dziećmi na pewno powinny wziąć pod uwagę to, czy w okolicy mieszczą się przedszkola oraz szkoły, a także place zabaw, zielone skwery czy też parki Wybierając mieszkanie, niewątpliwie musimy odpowiednio je obejrzeć.

mieszkania deweloperskie

Autor: John Coley
Źródło: http://www.flickr.com

Deweloperzy w większości wypadków zachęcają do kupna mieszkania, wymieniając jego mnogie walory, jednakże nie dajmy się zwieść miłym słówkom. Starannie obejrzyjmy mieszkanie oraz nie decydujmy się na jego zakup zbyt śmigle nawet jeżeli mieszkanie jest faktycznie ładne. Wzornictwo i luksus to jeszcze nie wszystko, mieszkanie winno być przede wszystkim funkcjonalne, rozległe i praktyczne. () Zwróćmy uwagę także na to, czy mieszkanie posiada balkon, dodatkowe pomieszczenie gospodarcze bądź też piwnicę. Jeżeli zdecydujemy się na nabycie konkretnego mieszkania, zawsze starajmy się także negocjować cenę. Nawet jeżeli uda nam się zbić cenę mieszkania o niewielką kwotę to i tak wyjdzie to nam na dobre.