Szacowanie cen konkretnej nieruchomości

Każdy, kto kupował lub sprzedawał mieszkanie zdaje sobie sprawę, że całkiem inaczej patrzy się na koszt nieruchomości. Całkiem inaczej na nieruchomość patrzy osoba sprzedająca, która chce jak dużo zarobić i inaczej spogląda ten, który kupuje, bo wolałby nie przepłacić za dużo. To często nie pozwala na znalezienie zgody.

Z tego powodu niezbędna jest profesjonalna wycena nieruchomości, bo jedynie w taki sposób można zyskać informacje ile, tak naprawdę, konkretna nieruchomość kosztuje. Nie chodzi tu jedynie o mieszkania, ale również o działki, czy o np. kamienice. Nieruchomość przed sprzedażą musi być wyceniona, by nie została sprzedana za zbyt niewielką cenę, ale również żeby nie była sprzedana za zbyt duża cenę. Nad tym wszystkim jest litera prawa, z którą trzeba zgodnie postępować.

Ile dana nieruchomość powinna kosztować: ()

nieruchomości

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy wyruszamy do biura nieruchomości są nam pokazywane oferty mieszkań, czy jakiś innych nieruchomości już z określoną ceną. Zresztą kiedy idziemy do biura nieruchomości mamy świadomość ile mniej więcej jesteśmy w stanie wydać i mówimy, w jakim przedziale cenowym chcielibyśmy szukać nieruchomość. Jednak nim oferty pojawiają się na panelu w biurze nieruchomości powinny być wycenione, a taka wycena nieruchomości jest kosztowna. Często biuro nieruchomości wycenia nieruchomość i ta jest wliczana w koszt do zapłaty za nieruchomość. A przy wycenie zwraca się uwagę na każdy drobiazg. Jeżeli jest to mieszkanie na rynku wtórnym to trzeba zrobić pełną dokumentację wszystkich pomieszczeń, wszystkich minusów, które będzie należało poprawić po wprowadzeniu się, bo one mają wpływ na cenę, którą można podać potencjalnemu nabywcy. Autor:

zielony człowieczek z domem

Źródło: flickr.com
Wiadomo, że poza samą wyceną da się negocjować cenę, jednak nie da się zrobić tak, że kwota zostanie zmniejszona o połowę.

Jeżeli masz ochotę poznać nasz punkt widzenia, to zapraszamy Cię do opisu, który znajduje się pod tym linkiem. Tam każdego dnia zamieszczana jest bieżąca wiadomość (https://multibed.pl/).

Jeżeli sami sprzedajemy lokal to również musimy podeprzeć się kosztorysem. Wycenę możemy wykonać online, to pozwala na zrobienie takie wstępnej wyceny danego lokalu. To daje nam możliwość stwierdzenia, czy powinniśmy sprzedawać dane mieszkanie, czy takiej kwoty się spodziewaliśmy. Oczywistością jest, że sprzedający chce otrzymać jak najwięcej pieniędzy, a kupujący zdobyć mieszkanie za jak najmniejszą kwotę, czyli najbardziej sensownej dla niego cenie. Dlatego tak niezbędna jest profesjonalna wycena.